سطل زباله آبی | نخبه ها
خدمات مرکز


سطل زباله آبی
news-image


در پی وقوع یک توفان زمستانی در لبنان، ناگهان چشم مردم این کشور به انبوهی از زباله‌های انباشته‌شده در ساحل دریای شمال بیروت باز شد.کشوری که ساحل زیبای دریای مدیترانه‌اش، شهرتی جهانی دارد نیز دیگر در چنگال زباله‌های دریایی اسیر شده است.

معضل زباله‌های سواحل دریاها، معضلی بین‌المللی است. بخش بسیار زیادی از زباله‌های خشک دنیا راهی دریاها می‌شوند. در بعضی از کشورها به این دلیل که فاقد سیستم جمع‌آوری و دفع و امحاء پسماند هستند، این روند بسیار شدیدتر و بدتر است و حجم زیادی از زباله در سواحل دریاهای آن‌ها تجمع می‌کنند. لبنان یکی از این کشورها است که درواقع به دلیل ضعف سیستم مدیریت پسماند، در این زمینه مشکلات زیادی دارد.

هندوستان یکی دیگر از این کشورها است که در همین راستا چندی قبل یکی از وکلای سرشناس این کشور پیشگام حرکتی شد برای پاکسازی یکی از آلوده‌ترین سواحل دنیا در شهر بمبئی در این کشور. ساحلی که تمام سطح آن پوشیده از زباله بود و این وکیل معروف هندی با کمک دیگر شخصیت‌های سرشناس این کشور و مردم، بعد از یک ماه کار مداوم موفق به پاکسازی این ساحل آلوده شد.

منبع خبر:سیناپرس
 

خبر های دیگر
news-image
تشخیص عیار طلا با استفاده از اشعه‌های الکترومغناطیسی ممکن می‌شود

محققان در بخش لیزر موفق به ارائه فرایندی شدند، که آنا لیزر بر مبنای آن به کمک نفوذ اشعه‌های پرانرژی الکترومغناطیسی در د ...


news-image
چهار دلیل مهم برای مصرف غذاهای تند

غذاهای تند و پرادویه نه تنها می‌توانند بسیار خوشمزه باشند، بلکه سودمندی‌های زیادی را برای سلامت ما به همراه دارند.


news-image
ایجاد ۹۰ هزار شغل با توسعه زیرساختهای مهارتی فناوری اطلاعات

رئیس دانشکده پست و مخابرات از برنامه ریزی برای ایجاد ۹۰ هزار شغل با توسعه زیرساختهای مهارتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پی ...