سطل زباله آبی | نخبه ها
خدمات مرکز


سطل زباله آبی
news-image


در پی وقوع یک توفان زمستانی در لبنان، ناگهان چشم مردم این کشور به انبوهی از زباله‌های انباشته‌شده در ساحل دریای شمال بیروت باز شد.کشوری که ساحل زیبای دریای مدیترانه‌اش، شهرتی جهانی دارد نیز دیگر در چنگال زباله‌های دریایی اسیر شده است.

معضل زباله‌های سواحل دریاها، معضلی بین‌المللی است. بخش بسیار زیادی از زباله‌های خشک دنیا راهی دریاها می‌شوند. در بعضی از کشورها به این دلیل که فاقد سیستم جمع‌آوری و دفع و امحاء پسماند هستند، این روند بسیار شدیدتر و بدتر است و حجم زیادی از زباله در سواحل دریاهای آن‌ها تجمع می‌کنند. لبنان یکی از این کشورها است که درواقع به دلیل ضعف سیستم مدیریت پسماند، در این زمینه مشکلات زیادی دارد.

هندوستان یکی دیگر از این کشورها است که در همین راستا چندی قبل یکی از وکلای سرشناس این کشور پیشگام حرکتی شد برای پاکسازی یکی از آلوده‌ترین سواحل دنیا در شهر بمبئی در این کشور. ساحلی که تمام سطح آن پوشیده از زباله بود و این وکیل معروف هندی با کمک دیگر شخصیت‌های سرشناس این کشور و مردم، بعد از یک ماه کار مداوم موفق به پاکسازی این ساحل آلوده شد.

منبع خبر:سیناپرس
 

خبر های دیگر
news-image
چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی برگزار می گردد

چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی طی روزهای پایانی دی‌ماه و با حضور مقامات، مدیران ارشد، مدیران منابع انسانی سراسر کش ...


news-image
کاهش هزینه برق با استفاده از دستگاه ایرانی

یک شرکت دانش‌بنیان فعال در پارک فناوری پردیس معاونت علمی دستگاهی به منظور مدیریت انرژی تولید کرده است که موجب کاهش هزینه ...


news-image
شبیه سازی ابرزمین هایی با اندازه سه برابر زمین

یک گروه بین المللی از محققان توانستند شرایط درون ابرزمین هایی با اندازه سه برابر زمین را شبیه سازی کنند.