سرکوب سلول‌های سرطانی با پلی‌فنول‌ چای | نخبه ها
خدمات مرکز


سرکوب سلول‌های سرطانی با پلی‌فنول‌ چای
news-image


محققان دپارتمان بهداشت انسانی و علوم تغذیه‌ دانشگاه گوئلف در اونتاریو کانادا دریافته‌اند پلی‌فنول‌های موجود در چای اثرات ضد‌سرطان از خود نشان‌ می‌دهند.
پلی‌فنول‌های موجود در چای از تشکیل تومور جلوگیری کرده، تکثیر سلول‌های سرطانی را کاهش داده، موجب افزایش مرگ سلولی طبیعی (آپوپتوز)‌ و سرکوب تشکیل عروق‌ خونی جدید تغذیه‌کننده‌ تومور (آنژیوژنز) می‌شوند.

عمده‌ترین پلی‌فنول، قابل استخراج از چای‌ سبز و از لحاظ زیستی فعال‌ترین نوع آن اپیگالوکاتچین گالات (EGCG (Epigallocatechin gallat است. زمانی که در شیر کم‌چرب و یا سایر فرآورده‌های شیر حل‌ شود، فعالیت زیستی خود را حفظ‌ کرده و همچنان در غلظت‌های بالاتر از 0.03 میلی‌گرم در میلی‌لیتر موجب کاهش‌ سرعت تکثیر سلول‌های سرطانی روده‌ ‌بزرگ موجود در محیط کشت‌ می‌شود.

محققان دپارتمان بهداشت انسانی و علوم تغذیه‌ دانشگاه گوئلف در اونتاریو کانادا، می‌گویند: این نتایج، کارکرد جدیدی را برای شیر به‌ عنوان پلت‌فرم ایده‌آل برای رهاسازی مواد‌ زیستی فعال ایجاد می‌کند و درها را به روی نسل جدیدی از محصولات‌ لبنی که دارای مزایای بیشتر برای سلامت انسان هستند، باز می‌کند.

به گفته آنها، بیشتر پلی‌فنول‌های قابل استخراج از چای «فلاوان ۳ اول»ها هستند که اغلب به‌ نام کاتچین‌ها از آنها یاد می‌شود. اپیگالوکاتچین گالات، کاتچین عمده‌ موجود در چای است. این تحقیقات نشان‌ داده است که پلی‌فنول‌های موجود در چای از تشکیل تومور جلوگیری کرده، تکثیر سلول‌های سرطانی را کاهش داده، موجب افزایش مرگ سلولی طبیعی (آپوپتوز)‌ و سرکوب تشکیل عروق‌ خونی جدید تغذیه‌کننده‌ تومور (آنژیوژنز) می‌شوند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
سیستم رادار گریز کننده اجسام پرنده

بهنام حاتمی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با موفقیت اختراع خود با عنوان سیستم رادار گریز کننده اجسام پرنده به ثبت رساند.


news-image
پیش‌نویس سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی تدوین شد

سازمان فضایی ایران، پیش نویس «سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی کشور» را تدوین کرد.


news-image
تقدیر سورنا ستاری از همکاری صداوسیما درراه گسترش اقتصاد دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای همکاری‌هایی که در راه گسترش اقتصاد دان ...