تجهیز مرکز رشد سازمان بسیج علمی پژوهشی استان باپرینتر ۳ بعدی | نخبه ها
خدمات مرکز


تجهیز مرکز رشد سازمان بسیج علمی پژوهشی استان باپرینتر ۳ بعدی
news-image


به منظور تجهیز مرکز رشد بسیج علمی استان کردستان این مرکز اقدام به خرید پرینتر سه بعدی و آموزش کارشناس رسمی شرکت برنا نوآوران پویا به پرسنل این مرکز و برخی از اساتید دانشگاه های استان در روز گذشته بود. در این جلسه که با حضور اساتید دانشگاه سطح استان و اعضایی پرسنل سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد به بررسی روشهای تولید قطعات سه بعدی که توسط نماینده رسمی شرکت برنا نوآوران پویا سرکار خانم رجبی آموزش داده شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کردستان؛ به منظور تجهیز مرکز رشد بسیج علمی استان کردستان این مرکز اقدام به خرید پرینتر سه بعدی و آموزش کارشناس رسمی شرکت برنا نوآوران پویا به پرسنل این مرکز و برخی از اساتید دانشگاه های استان در روز گذشته بود.

در این جلسه که با حضور اساتید دانشگاه سطح استان و اعضایی پرسنل سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد به بررسی روشهای تولید قطعات سه بعدی که توسط نماینده رسمی شرکت برنا نوآوران پویا سرکار خانم رجبی آموزش داده شد.مهندس رجبی در این جلسه با بیان قابلیت های پیشرفته ی دستگاه عنوان کرد: این دستگاه به جرات می توان گفت قابلیت ساخت تمامی اشکالی هندسی و پیشرفته را دارا بوده و از جدیدترین متدها برای ساخت قطعه استفاده می کند.

رجبی در ادامه به بیان روش های راه اندازی سیستم و چگونگی وارد کردن مواد خام به دستگاه پرداخت و افزود: به دو روش امکان بارگذاری نقشه بر روی سیستم امکان پذیر می باشد. یکی از این روش ها ارتباط مستقیم دستگاه به کامپیوتر می باشد که در کامپیوتر توسط نرم افزارهای عمومی مکانیک و معماری و عمران از جمله کتیا و سالید می توان طرح های مورد نیاز را به دستگاه جهت ساخت وارد کرد. دیگر روش ارائه نقشه به دستگاه پرینتر توسط کارت حافظه جانبی می باشد که بعد از وارد کردن کارت حافظه به دستگاه، پرینتر به شکل اتوماتیک نقشه روی کارت حافظه را پیش فرض طراحی بالا می آورد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
به‌کارگیری نانوفناوری در نمایشگر خودرو

دو شرکت بزرگ برای ساخت یک نمونه اولیه نمایشگر تصویر سه‌بعدی با قابلت پوشش‎دهی زوایای مختلف دید به صورت یکپارچه و به کمک ...


news-image
نانوسلولز ماده خام پایان‌ناپذیر صنعتی

سلولز یکی از مهم‌ترین پلیمرهای طبیعی است و به‌عنوان یک ماده خام پایان‌ناپذیر


news-image
طرح‌های دانشجویی در 5 محور حمایت می‌شود

جشنواره ملی امیرکبیر با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری 20 دی ماه سال جاری ب ...