جاروبرقی سواری در ایستگاه بین‌المللی فضایی | نخبه ها
خدمات مرکز


جاروبرقی سواری در ایستگاه بین‌المللی فضایی
news-image


به‌تازگی یکی از سرنشینان ایستگاه بین‌المللی فضایی بانام آنتون شاکاپلروف در اقدامی جالب تفریح خود در این ایستگاه را با ساکنان زمین به اشتراک گذاشته و تصاویر از خود در حال سواری بر جاروبرقی مانند یک اسب را منتشر کرده است.
زندگی در فضا بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد ولی در عمل زندگی در ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد. زندگی در این ایستگاه شامل انجام وظایف روزانه خاصی است که ممکن است پس از مدتی به‌شدت تکراری باشند. بااین‌وجود فضانوردان حاضر در این ایستگاه، زمان‌های آزادی را در اختیار دارند که برای خود آن‌ها بوده و در طول آن نیازی به انجام فعالیت‌های کاری ندارند.

بسیاری از فضانوردان این ایستگاه از این زمان برای استراحت استفاده می‌کنند ولی افرادی مانند کریس هادفیلد (فرمانده سابق ایستگاه بین‌المللی) از این زمان برای تهیه فایل‌های ویدیویی و ارتباط با زمین استفاده می‌کردند. این رویکرد به‌شدت محبوب بود و حال به نظر می‌رسد که آنتون شاکاپلروف (Anton Shkaplerov) جانشین خلف او در این زمینه است.
این فضانورد به‌تازگی در اقدامی جالب به سراغ نشان دادن یکی از تفریح‌های خود در این ایستگاه رفته است. او در تصاویری که از خود منتشر کرده است، سوار بر یک جاروبرقی در محیط جاذبه نزدیک به صفر این ایستگاه شناور بوده است. با روشن کردن جاروبرقی، شاکاپلروف به اطراف حرکت کرده و دستان خود را مانند ابرقهرمانانی که قدرت پرواز دارند، جلوی خود گرفته بود.

نکته جالب این بود که او در حال انجام دادن این کار به موسیقی مشهوری به نام "باور دارم که می‌توانم پرواز کنم" گوش می‌داد. این اقدام او توانست تا شبکه اجتماعی توییتر را به هم بریزد و میلیون‌ها کاربر برای مشاهده هنرنمایی او به این شبکه مراجعه کردند. بر اساس گزارش ناسا، این جاروبرقی برای کنترل و تمیز کردن گردوغبار شناور در این ایستگاه مورداستفاده قرار می‌گیرد ولی شاکاپلروف به سراغ کاربری جدیدی برای آن رفته است که ممکن است تا ابد در ذهن بشر باقی بماند. شایان‌ذکر است که شاکاپلروف در ماه گذشته برای سومین بار در طول دوره کاری خود به این ایستگاه سفرکرده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
این چراغ یک دوربین امنیتی است

به‌تازگی در نمایشگاه CES شاهد رونمایی از یک فناوری جدید بوده‌ایم که شامل یک چراغ است


news-image
دستگاه الکتریکی احیا قلبی ریوی در مرحله تست ثانویه

مخترع مازندرانی با اعلام اینکه تست اولیه دستگاه احیا قلبی ریوی با موفقیت انجام شده


news-image
روشی برای بهبود کارایی نانوفتوکاتالیست‌ها ارائه شد

محققان دانشگاه گیلان در فاز آزمایشگاهی با استفاده از حباب‌های هوا روشی برای بهبود کارایی نانوفتوکاتالیست‌ها در تخریب آلا ...