ساخت نسل جدید عایق های نسوز حرارتی برای اولین بار در ایران | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت نسل جدید عایق های نسوز حرارتی برای اولین بار در ایران
news-image


مخترع جوان همدانی برای اولین بار در ایران موفق به ساخت نوعی عایق حرارتی شده است که می تواند به آسانی به صورت مستقیم ۳۲۰۰ درجه سلسیوس حرارت را تحمل کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری واحد همدان- در تأسیسات گرمایی، برای کم کردن تلفات حرارتی سطوح مختلف ساختمان، لوله‌ها، کانال‌ها و مخازن و جلوگیری از نفوذ رطوبت و انتقال صدا، از مواد و مصالحی به نام «عایق حرارتی» استفاده می‌شود. مخترع جوان همدانی، داوود هنری روشن برای اولین بار در ایران موفق به ساخت عایق حرارتی شده است که می تواند تا 3200 درجه سلسیوس گرما را تحمل کند.

مهندس داوود هنری در مورد ایده اولیه ساخت عایق حرارتی نسوز خود گفت: سالانه در کشورمان در اثر آتش‌سوزی در کارخانجات، منازل، تصادفات رانندگی و ... خسارت‌های بسیاری از لحاظ جانی و مالی به هموطنانمان وارد می شود، بطور مثال آتش سوزی ساختمان پلاسکو که با دمای حدود 1000درجه اتفاق افتاد، باعث شد تعدادی از آتش نشانان کشورمان و همچنین مردم عادی جان خود را از دست بدهند و از سوی دیگر باعث بروز صدمات مالی فراروانی در این حادثه شد به همین دلیل این فکر در ذهنم بوجود آمد که بتوانم  عایقی را درست کنم تا بتوان ازخسارت های جانی و مالی به هموطنانم جلوگیری کند که با توکل به خدا توانستم عایق حرارتی استثنایی جدیدی بسازم که می تواند تا دمای 3200 درجه حرارت را تحمل کند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
هفتمین شماره ویژه‌نامه فناوری لیزر و فوتونیک منتشر شد

هفتمین شماره ویژه‌نامه فناوری لیزر و فوتونیک، با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی و ستاد ت ...


news-image
تهیه اطلس ژنوم انسان با استفاده از سلول‌های بنیادی

محققان با استفاده از فناوری پیشرفته ویرایش ژن و سلول‌های بنیادی جنینی موفق به تهیه اطلس ژنوم انسان شدند.


news-image
ماسک هوشمند برای نجات جان معدنچیان از مرگ خاموش اختراع شد

ماسک هوشمند برای نجات جان معدنچیان از مرگ خاموش را دانش آموز دبیرستانی و با شرکت در دوره