تلفن همراه و درمان دیابت | نخبه ها
خدمات مرکز


تلفن همراه و درمان دیابت
news-image


طب شرقی یا طب سوزنی از جمله روش‌های درمانی غیرقابل انکار است. رویکرد این روش درمانی می‌تواند با استفاده از پالس‌های هدفدار الکتریکی جهت تحریک اعصاب منجر به درمان بیماری‌ها شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تصور کنید شما مبتلا به دیابت هستید و برای کنترل میزان انسولین‌تان و اینکه چه میزان تزریق انجام دهید یا چه نوع قرصی مصرف کنید فقط کافی است بر روی یک دکمه بر روی گوشیتان کلیک کنید تا به شما راه‌های لازم را بگوید.
ایمنی‌شناس مدرسه پزشکی نیوجرسی، Ulloa معتقد است همانند یک خانه که اتاق‌های متعددی دارد و شما برای دیدن اتاق‌های آن نیاز به برق دارید بدن ما هم از بخش‌های متعددی تشکیل شده که برای فهم عملکرد آن به شبکه‌ای الکتریکی نیاز هست.
در مطالعه‌ای که در سال 2014 برای بررسی انتقال پالس‌های کوتاه الکتریکی به موش‌ها در جهت تحریک عصب واگ(عصبی که موجب اتصال گردن، قلب، ریه‌ها و شکم به مغز می‌شود ) انجام شد و موجب توقف عفونت کشنده سپسیس که سالانه موجب عفونت 750000 آمریکایی و مرگ آن‌ها می‌شود شد. داروی منحصر به فردی برای این عفونت کشنده در دسترس نیست.
مجموعه اطلاعات به دست آمده از فرایندهای تحریک عصبی هم‌چون طب سوزنی، الکترواسکولار و تنظیم عصبی می‌توانند در بهبود دردهای مزمن، کولیت، چاقی، پانکراتیت و بیماری پارکینسون به کار گرفته شوند و هم‌چنین در اختلالات عفونی هم‌چون آرتریت و سپسیس مفید باشند. داروهای زیستی الکتریکی، ورژن جدیدی از طب سوزنی الکتریکی به شمار می‌آیند؛ این داروها در بدن و ارگانی که نیاز به درمان دارد کاشته می‌شوند و سیگنال‌های خود را آزاد می‌کنند که می‌توانند موجب درمان بیماری‌های مزمن شوند.
برای دست‌یابی به اطلاعات خوب و دقیق نیاز است تا روش‌های متعدد طب سوزنی با هم مقایسه شوند تا بهترین روش که کارایی بالاتری دارد انتخاب شود. Ulloa معتقد است که نتایج کلینیکی طب سوزنی به دقت سوزن استفاده شده و پزشک متخصص بستگی دارد.
استفاده از الکترواسکولار به وسیله انجمن درد آمریکا، مرکز ملی داروهای مکمل و جایگزین، انستیتو ملی سلامت و سازمان بهداشت جهانی تایید شده است. 

منبع خبر :معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
از قافله علوم شناختی عقب نمانده‌ایم

در گذشته یک دانشمند یا حکیم در حوزه های مختلف علمی تسلط داشت، به عنوان مثال دانشمندان ایرانی چون ابن سینا، فارابی و بیرو ...


news-image
ایجاد ۹۰ هزار شغل با توسعه زیرساختهای مهارتی فناوری اطلاعات

رئیس دانشکده پست و مخابرات از برنامه ریزی برای ایجاد ۹۰ هزار شغل با توسعه زیرساختهای مهارتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پی ...


news-image
طراحی نسل جدیدی از هدست های واقعیت مجازی بدون نیاز به یو اس بی

چند شرکت تجاری موفق به طراحی نسل جدیدی از هدست های واقعیت مجازی شده اند که برای استفاده تنها نیازمند اتصال به پورت یو اس ...