تولید دستگاه ماشین‌کاری صنایع خودرو توسط یک شرکت دانش‌بنیان | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید دستگاه ماشین‌کاری صنایع خودرو توسط یک شرکت دانش‌بنیان
news-image


یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت، نصب و راه‌اندازی یک دستگاه ماشین سنتراکس  CNC با پنج ایستگاه سه محور  شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعی از متخصصان داخلی در قالب یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تولید ماشین‌آلات CNC و دستگاه‌های تراش گرد هم آمدند و هم اکنون با دریافت گواهی‌های کیفی مختلف از مراجع داخلی و خارج از کشور، به انجام فعالیت‌هایی نظیر یونیت‌سازی، ساخت میز ایندکس، ساخت ماشین‌های مخصوص و ماشینکاری قطعات فلزی مشغول هستند.
این شرکت دانش بنیان تاکنون بیش از ۳۱۰ دستگاه ماشین‌آلات مخصوص و همچنین در حدود ۱۸۰ دستگاه یونیت‌های مختلف سوراخکاری را طراحی، تولید و عرضه کرده است.
یکی از تولیدات منحصر به فرد و قابل توجه این شرکت، تولید ماشین سنتراکس است، ماشین سنتراکس دارای پنج ایستگاه سه محور است و بر اساس کنترلر زیمنس S۷۳۰۰ و عملکردهای حرکتی سروو موتور و اسکرو ساخته شده است.
شرکت‌های معتبر اروپائی نظیر SOMEX ، SUHNER و ... از سنتراکس (Centrax) برای ماشین‌کاری انواع مختلف قطعات در قالب تولید انبوه استفاده می‌کنند، سنتراکس با استفاده از قابلیت حرکت یونیت‌های ماشین‌کاری در سه محور X،Y ، Z و به‌طور CNC یک ماشین سنتر کامپکت (فشرده) و با انعطاف‌پذیری بسیار در مقایسه با ماشین سنترهای متعارف است. این ماشین قادر است پس از Refrenceگیری، خود را آماده ماشین‌کاری هر قطعه‌ای کند. 
سلیمان یوسف‌پور، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارس لوجیک می گوید: این ماشین می‌تواند با ویژگی‌هایی که دارد با دقت بالا و مانور بیش از حد خود به سرعت کلیه قطعات مشخص شده در برنامه کامپیوتر خود را با تعویض ابزار و فیکسچرهای Flexible استاندارد و با سرعت تولید پنج برابر یک ماشین سنتر معمولی ماشین کاری کند.
وی با بیان اینکه تولید این ماشین سنتراکس باعث بومی‌سازی دانش فنی ساخت اینگونه ماشین‌آلات خواهد شد، گفت: انعطاف‌پذیری (FLEXIBILITY)، تغییرپذیری (CONVERTIBILITY)، مقیاس‌دهی (MODULARITY) و تولید ۵ برابر ماشین سنتر (PRODUCTION) از ویژگی‌های این دستگاه بوده که وجه تمایز آن با سایر دستگاه‌های جایگزین است.
در واقع ماشین سنتراکس با ایجاد شرایط مطلوب برای مجموعه‌های کوچک و متوسط قطعات فلزی که نیاز مبرمی برای ماشین‌کاری تولید انبوه دارد طراحی شده و با تغییر روی فیکسچر می‌تواند بیش از ۲۰ نوع قطعه فلزی را ماشین‌کاری کند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری
 

خبر های دیگر
news-image
ربات نیمه انسانی که برای ماموریت نجات به کار گرفته می شود

یک موسسه تحقیقات علمی در ایتالیا رباتی ساخته که قسمت بالایی آن شبیه انسان و قسمت پایین ربات مجهز به ۴ چرخ است. این ربات ...


news-image
تشخیص مشکلات پوستی با گجت موبایلی

یک شرکت تولیدکننده محصولات آرایشی بهداشتی، اسکنری پوستی برای گوشی‌های آیفون


news-image
تولید زخم پوش نانویی توسط پژوهشگر ایلامی

مریم مومنی پژوهشگر ایلامی پژوهشگاه رویان موفق به کسب رتبه برتر تولید و ساخت