طرح نیسان برای تولید انرژی پاک در منازل | نخبه ها
خدمات مرکز


طرح نیسان برای تولید انرژی پاک در منازل
news-image


شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در ادامه مسیری که تسلا و مرسدس بنز در بازار مسکن درپیش گرفته اند، بدنبال فعالیت در بخش ذخیره سازی انرژی خورشیدی در منازل است.
شرکت نیسان سرمایه گذاری زیادی در حوزه تولید انرژی پاک داشته است که از آن جمله می توان به تولید باتری خودروهای برقی (EVs) برای خودروی لیف اشاره کرد. فاز جدید فعالیت این شرکت در این حوزه، تولید و ذخیره سازی انرژی خورشیدی برای منازل است.

پروژه Nissan Energy Solar initiative شامل ترکیب پنل های خورشیدی مسکونی با سیستم ذخیره سازی انرژی است. سیستم انرژی خورشیدی نیسان شامل "یک سیستم مدیریت انرژی خانگی" است که امکان کنترل آنی انرژی تولیدی را فراهم می کند.
این سیستم می تواند انرژی دریافتی از پنل های خورشیدی را برای ذخیره سازی در باتری ها هدایت و یا از این انرژی برای شارژ خودروهای برقی از جمله نیسان لیف یا ون e-NV200 استفاده کند.

این سیستم درحال حاضر تنها در انگلیس قابل استفاده است که البته از نور خورشید چندان مطلوبی برخوردار نیست. به گفته فرانچسکو کارانزا، مدیر مدیریت انرژی نیسان، بیش از 880 هزار خانه در انگلیس مجهز به پنل های خورشیدی هستند و این سیستم جدید می تواند هزینه برق خانوار را تا 66 درصد کاهش دهد.

قیمت این مجموعه شامل یک سیستم با 6 پنل خورشیدی، مالیات و هزینه نصب، 5400 دلار اعلام شده است. این اقدام نیسان، گام کوچکی در مسیر تولید انرژی پاک برای آینده ای پایدار و زندگی هوشمندانه محسوب می شود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ایران ظرفیت بالایی در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما دارد

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، گفت: جای ایران در بازار صنعت نگهداری و تعمیر دنیا و بازار ...


news-image
اسنودن اپلیکیشن محافظت از لپ تاپ ساخت

ادوارد اسنودن اپلکیشینی ساخته که روی یک موبایل ارزان نصب می شود


news-image
اتحادیه بلاک چین علیه تغییرات جوی

اتحادیه بلاک چین به رهبری آی‌بی‌ام اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا برنامه‌هایی را برای کاهش آلایندگی و احتراق گازهای گلخا ...