مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به حالت تعلیق درآمد | نخبه ها
خدمات مرکز


مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به حالت تعلیق درآمد
news-image


سخنگوی شرکت "اسپیس‌ایکس" طی بیانیه‌ای اعلام کرد تمام مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به دلیل تعطیلی دولت آمریکا به حالت تعلیق درآمده است.
به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، آماده‌سازی موشک "فالکون هوی" که قرار بود اواخر همین ماه پرتاب شود بر اثر تعطیل شدن دولت آمریکا متوقف شده است.

"جان تیلور"، سخنگوی اسپیس‌ایکس به انگجت اعلام کرد: ما مشتاقانه آزمایشات موتورهای احتراق بزرگترین موشک فضایی تاریخ را طی چند هفته گذشته انجام دادیم تا پرتاب این موشک بیش از این به تعویق نیافتد. اما اکنون به نظر می‌رسد که ما باید کمی بیشتر صبر کنیم.

اسپیس‌ایکس تایید کرده است که این آزمایشات به دلیل تعطیل شدن دولت ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و تا زمانی که فعالیت دولت از سر گرفته نشود، این آماده‌سازی‌ها صورت نخواهد گرفت.

"تیلور" افزود: ما امیدواریم که کنگره سریعا اختلافات خود را حل کند و شرکای ما در نیروی هوایی و ناسا را در انجام کارهای مهم خود در اسرع وقت یاری کنند. این تعطیلی برنامه پرتاب "فالکون هوی" را تحت تاثیر قرار خواهد داد که برای ماموریت‌های آینده مهم است.

این امر همچنین بر روی ماموریت‌های مشتریان ما از جمله متحدان مهم بین‌المللی که قرار است مدت کوتاهی از پایگاه نیروی هوایی "کیپ کاناورال" و "وندنبرگ" استفاده کنند، همچنین بر روی ماموریت‌های دو ماه آینده به منظور تجهیز مجدد ایستگاه بین‌المللی فضایی تاثیر می‌گذارد.

در حالی که اسپیس‌ایکس یک شرکت خصوصی است، به حمایت دولت برای آزمایش‌ها و پرتاب‌ها متکی است.

در حالی که اسپیس‌ایکس در ابتدا تصور می‌کرد مراحل آماده‌سازی "فالکون هوی" در خلال تعطیلی دولت ادامه یابد، عدم پشتیبانی نیروی هوایی منجر به این شد که شرکت نتواند آزمایشات را ادامه دهد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تراشه ای که باکتری را به دام می اندازد

محققان دانشگاه مک گیل کانادا موفق به ساخت نانو تراشه ای به اندازه یک دهم ضخامت یک تار موی انسان شدند که مانند تله ای باک ...


news-image
30 داروی جدید زیستی تولید می‌کنیم

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از برنامه ها و اولویت های ستاد تولید 30 داروی جدید زیستی در کشور است.


news-image
فناوری نانو به دنیای کامپوزیت‌ها پیوست تا دوام تولیدات افزایش یابد

دنیای پیرامون ما مملو است از فناوری‌هایی که در پیوند با یکدیگر، کاربردهالی خاصی را به نمایش می‌گذارند و نانوفناوری جایگا ...