برگزاری همایش ملی فناوری‌های فرهنگی | نخبه ها
خدمات مرکز


برگزاری همایش ملی فناوری‌های فرهنگی
news-image


دانشگاه صنعتی شریف نخستین همایش ملی فناوری های فرهنگی را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاريخ 29 بهمن ماه 1396برگزار می‌کند.

با توجه به اهميت موضوع فناوری های فرهنگی، اين همايش در نظر دارد با دعوت از اساتيد، محققان و دانشجويان، بستری مناسب برای بررسی نقش صنایع و فناوری‌های فرهنگی در توسعه اشتغال و تولید ملی را فراهم سازد. بدين منظور برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف در حوزه های مربوط به صنایع فرهنگی از اهم اهداف اين همايش است.

اهداف همایش ملی فناوری‌های فرهنگی ترغیب، تشویق و بکارگیری محققین و پژوهشگران نخبه در زمینه توسعه فناوری‌های فرهنگی؛ بررسی نقش صنایع فرهنگی در توسعه اشتغال و تولید ملی؛ بررسی نقش فناوری‌های فرهنگی و اقتصاد خلاق بر اقتصاد مقاومتی؛ بررسی نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی در توسعه اقتصاد خلاق است.

دیگر اهداف این همایش شامل بررسی نقش فناوری در آموزش و یادگیری صنایع خلاق؛ بررسی مبانی فرهنگ‌سازی، ترویج و آموزش اقتصاد خلاق؛ بررسی عملکرد مراکز مهم بین‌المللی فناوری فرهنگی؛ فراهم‌سازی بستری جهت تبادل ایده‌ها و به اشتراک‌گذاری تجربیات در حوزه فناوری‌های فرهنگی و اقتصاد خلاق می‌شود.

 نقش فناوری‌های فرهنگی در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان؛ نقش فناوری‌های فرهنگی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی؛ معرفی روش‌ها و عوامل توسعه فناوری‌های فرهنگی؛ معرفی ابعاد فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق؛ جمع آوری، تنظیم و طبقه بندی جدیدترین مقالات و مدارک مربوط به فناوری‌های فرهنگی موارد دیگری هستند که همایش ملی فناوری‌های فرهنگی در راستای آن برگزار خواهد شد.

همایش ملی فناوری‌های فرهنگی تولید و اشتغال با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت‌علمی  29 بهمن ماه 96 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
راه‌اندازی مراکز هوانوردی عمومی شرایط نگهداری از هواپیما را فراهم می‌کند

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، گفت: راه اندازی


news-image
بوت‌کمپ اینترنت اشیا استانی می‌شود

زیست‌بوم اینترنت اشیا به عنوان یکی از ارکان تحقق تحول دیجیتال با کمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف مواجهه است. نقصانی ک ...


news-image
اولین دستگاه ضدپشه قابل شارژی ساخته شد

پشه ها از جمله موذی ترین حشرات کره زمین هستند که با سروصدا و نیش زدن