درمان بیماری‌های اعصاب با کاربری سلول‌های بنیادی | نخبه ها
خدمات مرکز


درمان بیماری‌های اعصاب با کاربری سلول‌های بنیادی
news-image


دومین سمپوزیوم یک‌روزه بیماری‌های اعصاب و سلول‌های بنیادی همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین سمپوزیوم یک‌روزه بیماری‌های اعصاب و سلول‌های بنیادی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز طبی کودکان 17 اسفندماه 1396 در سالن همایش‌های بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار می‌شود.
محورهای این سمپوزیوم شامل   ژن‌درمانی در بیماری‌های اعصاب؛ مهندسی بافت و پزشکی بازساختی درترمیم عصب؛ چالش‌های سلول درمانی در بیماری‌های اعصاب؛ اخلاق پزشکی و سلول درمانی در بیماری‌های اعصاب؛ آینده پزشکی بازساختی در بیماری‌های اعصاب؛ جایگاه ایران در حوزه سلول‌های بنیادی، پزشکی بازساختی و بیماری‌های اعصاب و نیز  نقش سلول درمانی در بیماری‌های نورومتابولیک است. 
دومین سمپوزیوم یک‌روزه بیماری‌های اعصاب و سلول‌های بنیادی دارای امتیاز بازآموزی است. علاقه‌مندان تا 26 بهمن‌ماه 96 برای ارسال خلاصه مقالات خود فرصت دارند. خلاصه مقالات باید چکیده در 250 کلمه باشد. 

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
شبیه‌ساز پرواز رویاهایتان را به واقعیت تبدیل می‌کند

نام شبیه ساز پرواز را شاید بارها در رسانه ها شنیده و یا تصویر آن را دیده باشید، وسیله بسیار پیشرفته ای که با ایجاد شرای ...


news-image
نوآوری تلفات برداشت نخود را کاهش داد

پژوهشگران با ارائه روشي نو راه حل مناسبي براي برداشت محصول نخود با تلفات كم ارائه دادند.


news-image
سیستم بازیافتی که مواد غذایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند

محققان دانشگاه ملی سنگاپور یک سیستم بازیافت بی هوازی و پایدار ساختند که قادر است بقایای مواد غذایی را به انرژی الکتریکی، ...