سامانه جامع آموزش و راه اندازی کسب و کار های کوچک میدون فعالیت خود را آغاز کرد | نخبه ها
خدمات مرکز


سامانه جامع آموزش و راه اندازی کسب و کار های کوچک میدون فعالیت خود را آغاز کرد
news-image


سید محمد حسین هاشمی گلپایگانی مسئول گروه اقتصاد مقاومتی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام با اشاره به آغاز فعالیت سامانه جامع آموزش و راه اندازی کسب و کارهای کوچک «میدون» در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش بیکاری در جامعه، گفت: وظیفه این سامانه مردمی شناسایی، آموزش، پشتیبانی و اتصال ظرفیت های بالقوه موجود در جامعه است.

وی افزود: در واقع این سامانه بستری برای به میدان آوردن مردم در جهت حل مسائل اقتصادی کشور در سطوح و حوزه های مختلف مخصوصا صنایع کوچک می باشد و حضور واقعی و فعال حداکثر مردم در فعالیت های اقتصادی و صنعتی جهت نیل به اقتصاد مقاومتی سیاست کلی این طرح است.

هاشمی گلپایگانی با اشاره به اینکه هدف این طرح شناسایی، آموزش، پشتیبانی و استفاده و اتصال ظرفیت های بالقوه مردمی در راستای شکوفایی اقتصاد و صنعت کشور به وسیله راه اندازی و تقویت کسب و کارهای خرد می باشد، گفت: ندانستن نیاز واقعی کشور، عدم آگاهی نسبت به ظرفیت ها و مزیت های نسبی منطقه ای، نداشتن مهارت های لازم، عدم اتصال ظرفیت های موجود و همچنین خلل در چرخه محصول از جمله موانع و مشکلات اصلی برای راه اندازی و اداره بنگاه های کوچک و متوسط مردمی است.

مسئول گروه اقتصاد مقاومتی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت صنعت و اقتصاد کشور در نقطه نامطلبی قرار دارد؛ از یک سمت رکود تورمی بر روی بازار کشور حاکم می باشد و از سوی دیگر افزایش بیکاری جوانان، عدم تناسب شغل و شاغل، عدم تخصص شاغلین و.. را در فضای کسب و کار کشور مشاهده می کنیم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
نگاهی به تفاوت جنسیتی در میزان طول عمر

مطالعات پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا بر اساس آنالیز اطلاعات 250 ساله از 7 گروه مختلف جمعیتی نشان


news-image
حفاظت از مغز مادر با ژن جنین پسر

تحقیقات نشان می دهد که ژن مذکر احتمالا در دوران بارداری یک جنین پسر


news-image
آشنایی با یکی از قدیمی ترین مخترعین ایران

منصور حضرتی از اعضای فعال حامی نخبگان که با همت والا و پشتکار خویش موفق به ثبت چندین اختراع در حوزه های متفاوت بوده است.