با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیم‌های بازی‌ساز رایانه‌ای جذب می‌شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیم‌های بازی‌ساز رایانه‌ای جذب می‌شوند
news-image


بازی‌سازی رایانه‌ای، از جمله رشته‌های کاری اصلی مورد حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز در زیست بوم توسعه صنایع خلاق و فرهنگی است.

بر این اساس برای توسعه مرکز رشد بازی‌سازی و همچنین توانمند‌سازی بازی‌سازان ایرانی و نیز پیوند تیم‌های بااستعداد و ماهر به صنعت بازی، تیم‌های جدید در این مرکز پذیرفته می‌شوند.

 

حمایت‌ها

از جمله مهمترین خدماتی که به این تیم‌های بازی‌ساز عرضه می‌شود،اختصاص فضای کار رایگان، ارتباط با سرمایه‌گذاران تخصصی حوزه بازی‌سازی و معرفی بازی‌های تولید شده به این شبکه است.

‌همچنین تیم‌های بازی‌ساز می‌توانند از خدمات تسهیل‌کننده‌ نظام‌ وظیفه تخصصی در قالب انجام پروژه‌های جایگزین خدمت سربازی و امکان تاسیس موسسات فرهنگی از سوی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد، در صورت احراز شرایط مورد نیاز بهره مند شوند.

خدمات منتورینگ تخصصی رایگان  و حمایت‌های زیرساختی نظیر اینترنت، رایانه، نرم‌افزارهای مورد نیاز و... بخش دیگری از این بسته حمایتی را شامل می‌شود.

لازم به ذکر است که با توجه به ظرفیت محدود مرکز رشد بازی‌سازی، اولویت استقرار با تیم‌هایی است که نسبت به سایرین درخواست خود را زودتر ارسال کرده و از سوی کارگروه ارزیابی مرکز رشد، مورد تایید قرار گرفته باشند. در صورتی که به هر نحوی ظرفیت مرکز رشد، افزایش پیدا کند، تیم‌هایی که در این مرحله درخواست خود را ارسال کرده‌ و به علت تکمیل ظرفیت پذیرفته نشده باشند، در فرصت‌های آتی دارای اولویت استقرار خواهند بود.

 

همچنین افراد متخصص و توانمند نیز می‌توانند در قالب فردی، درخواست خود را برای حضور در مرکز رشد ارسال کنند. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به آدرس http://ircreative.isti.ir/ مراجعه کنند.

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
شناوری از جنس خوراکی ساخته شد

محققان باهدف ارائه‌ی خدمات فروش در دریا؛ اقدام به راه‌اندازی نخستین سوپرمارکت شناور دنیا، در خاورمیانه کرده‌اند، که حدود ...


news-image
پیشگیری از میگرن با پدهای خنک کننده

میگرن یکی از اختلالات شدیدی محسوب می شود که با سر دردهای ملایم یا شدید پی در پی


news-image
فعالیت 15 مرکز هوانوردی عمومی در فرودگاه‌های کوچک ایران

با هدف توسعه هوانوردی عمومی در کشور، 15 مرکز هوانوردی عمومی در فرودگاه های کوچک ایران فعال است