وانتی که تحول را فریاد می‌زند | نخبه ها
خدمات مرکز


وانتی که تحول را فریاد می‌زند
news-image


شرکت شورلت به‌تازگی وانت جدید سیلورادو را برای سال 2019 معرفی کرده است و اعلام کرده است که مواد کامپوزیتی جدید و ویژه‌ای در ساخت این وانت بهره می‌برد.
خودروهای شورلت معمولا بسیار محبوب هستند و این شرکت آمریکایی هر ساله در نمایشگاه خودروی دیترویت نیز عملکردی ویژه را از خود به‌جای می‌گذارد. یکی از محصولات جذاب این شرکت در نمایشگاه امسال، وانت ویژه و نیرومند آن‌ها بود. این خودرو سال 2019 کمپانی شورلت که با نام شورلت سیلورادو خوانده می‌شود یکی از اصلی‌ترین مباحث این نمایشگاه اتوموبیل سال 2018 میلادی را به خود اختصاص داد.

 این وانت که سابقه‌ای طولانی در حضور در بازار دارد، به‌نوعی از نو طراحی‌شده و به فروش خواهد رسید. علاوه بر تغییرات متعدد ظاهری، یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های این مدل با مدل‌های قبلی را می‌توان در وزن آن مشاهده کرد. شورلت سیلورادو مدل سال 2019 با کاهش  وزن 450 پوندی یا 2.5 کیلوگرمی خود، یک محصول سبک‌تر، کم‌مصرف‌تر و بهینه‌تر از مدل‌های پیشین است.

علاوه بر این نیز این خودرو در زیر کاپوت و داخل کابین خود، فناوری‌های بسیار جدیدی را برای کاربران به ارمغان آورده است. همچنین مواد کامپوزیتی به‌کاربرده شده در بدنه این خودرو نیز نوآورانه هستند و عامل اصلی این کاهش چشمگیر در وزن به‌حساب می‌آیند. هرچند که شورلت جزئیات نحوه پیاده‌سازی این کامپوزیت‌ها را لو نمی‌دهد. برای مثال  یکی از مدیران ارشد شورلت در رابطه با استراتژی مواد اولیه کامپوزیتی که در سیلورادوی جدید به کار گرفته شده است، پاسخی مبهم داده و اظهار داشت: « بیش از یک عنصر در جدول تناوبی وجود دارد.»

استراتژی جدیدی که در ساخت این وانت به کار رفته است طراحی ویژه‌ای را برای خودروی یاد شده به ارمغان آورده است که البته همه آن‌ها بازخورد مثبت نداشته است. برخی از کاربران، این طراحی جدید را بسیار متضاد و دوقطبی دانستند اما جدای از شکل ظاهری، سیلورادو به نظر خودرویی جدی و یک وانت واقعی به نظر می‌رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نسل سوم سلول‌های خورشیدی در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت

پژوهشگران کشور قدم در مسیر افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با تولید محصولی نواورانه گذاشته‌اند تا کارآمدترین راهکا ...


news-image
جاده هموار کار آفرینی

در یادداشتی به قلم پرویز کرمی؛ مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان آمده است: تحول به راه افتاده است، تحولی که خلاقیت و نوآوری اس ...


news-image
جشنـواره رصـدی زمستـانی برگزار شد

بنیاد نخبگان استان اصفهان با همکاری مرکز آموزش نجوم ادیب جشنـواره رصـدی