افتتاح کارخانه تولید سلول در دهه فجر | نخبه ها
خدمات مرکز


افتتاح کارخانه تولید سلول در دهه فجر
news-image


سرپرست پژوهشگاه رویان در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برخی از آخرین دستاوردهای این پژوهشگاه در حوزه سلول های بنیادی را تشریح کرد.
دکتر عبدالحسین شاهوردی در گفتگو با خبرنگار سینا پرس ، اظهار کرد: در حوزه سولهای بنیادی تلاش ما برقراری پیوندی نزدیک بین تحقیقات پایه با بخش بالینی ست که در این راستا بسیاری از تحقیق ها، وارد مرحله تحقیقات حیوانی و پس از آن کارآزمایی های بالینی شده است. به عنوان نمونه بسیاری از پژوهشهای مرتبط با سلولهای بنیادی در زمینه استخوان و غضروف، چشم و قرنیه، پوست و عروق اندام تحتانی یا انسداد عروقی، وارد فازهای 2 و 3 کارآزمایی بالینی شده اند.

وی با بیان اینکه پروسه تولید بسیاری از این سلولها فرآیند اخذ مجوز وزارت بهداشت برای ورود به مرحله درمان را پشت سر گذاشته و نتایج آن در فازهای نهایی کارآزمایی بالینی است، گفت: تولید سلولهای بنیادی در این بخش ها نتایج چشمگیر و تاثیرگذاری داشته، تا جاییکه در سطح دنیا نیز کاربردهای وسیعی دارند.

وی افزود: به عنوان نمونه با پیگیری های صورت گرفته، مجوز تولید برخی از این سلولهای بنیادی از جمله سلولهای فیبروبلاست پوست و سلولهای مزانشیمی از وزارت بهداشت اخذ شده و پژوهشگاه با همکاری شرکت برکت در قالب شرکت دانش بنیان "سل تک" به این موضوع مهم پرداخته است.

افتتاح کارخانه تولید سلول در بهمن ماه

دکتر شاهوردی با اعلام خبر افتتاح کارخانه تولید سلول در بهمن ماه و همزمان با ایام دهه فجر، تصریح کرد: در قالب این کارخانه پروسه تولید سلول وارد فاز صنعتی و تولید انبوه شده و در سطح گسترده به دست مصرف کننده می رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
طرح جدید اروپا برای کاهش مهاجرت‌های بین‌المللی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند تا بر اساس طرح پیشنهادی جدیدی، محدودیت‌های سفر هوایی را بین کشورهای اروپایی، در دورا ...


news-image
وام اشتغال به شرکت‌های دانش‌بنیان تعلق گرفت

تولید محصولات دانش‌بنیان و فناورانه از ظرفیت بالایی برای اشتغال‌زایی برخوردار هستند. برای حمایت از توسعه اشتغال در این ش ...


news-image
تفاهم‌نامه همکاری توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس معانت علمی با چین امضاء شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به‌منظور توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس