ژاپنی‌ها به داد آلودگی‌های تهران می‌رسند | نخبه ها
خدمات مرکز


ژاپنی‌ها به داد آلودگی‌های تهران می‌رسند
news-image


شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مهرماه سال جاری با شرکت جایکا (آژانس بین‌المللی همکاری‌های ژاپن) به‌منظور کاهش آلودگی هوای تهران قراردادی چهار ساله منعقد کرده است.
شرکت جایکای ژاپن مانند شرکت‌های وابسته دیگر به بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته، منابع مالی‌ای در قالب طرح‌های توسعه‌ای برای کشورهای دیگر در نظر می‌گیرند. پروژه‌ احیای دریاچه ارومیه نیز یکی دیگر از اقدامات زیست‌محیطی این شرکت در کشور ما بوده است که در گذشته نسبت به آن اقدام کرده‌اند.

اکنون نیز این شرکت ژاپنی اعلام آمادگی کرده است که با صرف هزینه 5 میلیون دلاری به مدت 4 سال به‌منظور رفع معضل آلودگی هوای تهران به کمک شهرداری بیاید. تمام این هزینه‌ها، کمک دولت ژاپن به کشور ما است و شهرداری تهران هیچ هزینه‌ای در این پروژه بر عهده نخواهد داشت.

در همین راستا همایشی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، در مرکز همایش‌های صدا و سیما به اجرا درخواهد آمد. در این همایش، کارشناسان و متخصصان بین‌المللی از کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، آلمان، مکزیک و شیلی از تجربیات موفق خود در زمینه کاهش آلودگی هوا خواهند گفت.

این همایش که همزمان به آلودگی هوا و آلودگی صوتی اختصاص دارد، به تنظیم نقشه‌ها و سامانه‌های هشدار منطقی در شهر تهران خواهد پرداخت.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
این چراغ یک دوربین امنیتی است

به‌تازگی در نمایشگاه CES شاهد رونمایی از یک فناوری جدید بوده‌ایم که شامل یک چراغ است


news-image
دستگاه الکتریکی احیا قلبی ریوی در مرحله تست ثانویه

مخترع مازندرانی با اعلام اینکه تست اولیه دستگاه احیا قلبی ریوی با موفقیت انجام شده


news-image
روشی برای بهبود کارایی نانوفتوکاتالیست‌ها ارائه شد

محققان دانشگاه گیلان در فاز آزمایشگاهی با استفاده از حباب‌های هوا روشی برای بهبود کارایی نانوفتوکاتالیست‌ها در تخریب آلا ...