ژاپنی‌ها به داد آلودگی‌های تهران می‌رسند | نخبه ها
خدمات مرکز


ژاپنی‌ها به داد آلودگی‌های تهران می‌رسند
news-image


شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مهرماه سال جاری با شرکت جایکا (آژانس بین‌المللی همکاری‌های ژاپن) به‌منظور کاهش آلودگی هوای تهران قراردادی چهار ساله منعقد کرده است.
شرکت جایکای ژاپن مانند شرکت‌های وابسته دیگر به بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته، منابع مالی‌ای در قالب طرح‌های توسعه‌ای برای کشورهای دیگر در نظر می‌گیرند. پروژه‌ احیای دریاچه ارومیه نیز یکی دیگر از اقدامات زیست‌محیطی این شرکت در کشور ما بوده است که در گذشته نسبت به آن اقدام کرده‌اند.

اکنون نیز این شرکت ژاپنی اعلام آمادگی کرده است که با صرف هزینه 5 میلیون دلاری به مدت 4 سال به‌منظور رفع معضل آلودگی هوای تهران به کمک شهرداری بیاید. تمام این هزینه‌ها، کمک دولت ژاپن به کشور ما است و شهرداری تهران هیچ هزینه‌ای در این پروژه بر عهده نخواهد داشت.

در همین راستا همایشی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، در مرکز همایش‌های صدا و سیما به اجرا درخواهد آمد. در این همایش، کارشناسان و متخصصان بین‌المللی از کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، آلمان، مکزیک و شیلی از تجربیات موفق خود در زمینه کاهش آلودگی هوا خواهند گفت.

این همایش که همزمان به آلودگی هوا و آلودگی صوتی اختصاص دارد، به تنظیم نقشه‌ها و سامانه‌های هشدار منطقی در شهر تهران خواهد پرداخت.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نقش فناوری‌های فضایی در اقتصاد ملی احیا شود

رییس مرکز ملی فضایی ایران، گفت: فناوری های فضایی نقش بسزایی در توسعه اقتصاد ملی دارد که باید این موضوع مورد توجه مسولان ...


news-image
دستیابی به دانش کاشت آرایه‌های الکترودی در موجودات زنده

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی محقق می‌شود


news-image
توسعه و تولید بدون مرز

مواد را از جنبه‌هاي مختلفي مي‌توان دسته‌بندي کرد. مثلاً از جنبه منشأ آن، كه مي‌تواند آلي يا معدني باشد يا از جنبه كاربرد ...