سانتریفیوژ دکانتر ایران ساخت شد | نخبه ها
خدمات مرکز


سانتریفیوژ دکانتر ایران ساخت شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سانتریفوژ دکانتر در صنایع مختلفی از جمله تولید آب میوه و روغن مایع به کار گرفته می شود. این نوع سانتریفیوژ جامد را از مایع جداسازی می کند و به همین خاطر در تصفیه آب و فاضلاب کاربرد فراوان دارد. شرکت توربین دار به عنوان یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته با تولید این محصول وارد عرصه رقابت جهانی شود و آن گونه که مدیر عامل این شرکت می گوید به زودی قرار است برای صادرات محصولات خود با کشور سوئد قرارداد منعقد کنند. 

عظیم عظیمی نژادان مدیرعامل شرکت دانش بنیان توربین دار درباره زمینه فعالیت این شرکت می گوید: شرکت ما در زمینه تولید سانتریفیوژ دکانتر، خط تولید کامل کارخانجات قند چغندر و نی شکر، بازیافت آب و فاضلاب فعالیت می کند. 

عظیمی نژادان درباره مزیت نسبی شرکت توربین دار می گوید: محصولات ما در مقابل محصولات مشابه تولید کشورهای اروپایی تا 40 درصد ارزان تر است. به همین خاطر به راحتی می تواند مشتریان خود را به دست آورد. ضمن اینکه محصولات شرکت ما در حال رقابت با بازار اروپایی و لیدرهای تولید این محصولات در جهان است.

بومی سازی تولید سانتریفیوژ

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توربین دار توضیح می دهد: شرکت ما توانسته با اتکای به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، بسیاری از محصولات تولید شده توسط کشورهای اروپایی و چینی را بومی سازی کند. لازم به ذکر است که برای این محصولات تولید شده در خاورمیانه رقیبی وجود ندارد و رقابت تنها در عرصه جهانی انجام می شود. 

او تاکید دارد که شرکت توربین دار تنها 20 درصد از مواد خاص برای تولید محصولات خود را از خارج کشور وارد می کند و 80 درصد از مواد لازم برای تولیدات خود را از محصولات داخلی استفاده می کند. 

عظیمی نژادان می افزاید: آن 20 درصد از محصولات خاصی هم که از خارج کشور وارد می شود را با اتکا به دانش و تخصص مهندسان ایرانی و کمک مسئولان می توانیم در داخل کشور تولید کنیم و مانع از فرار سرمایه ارزی کشور شویم. 

مدیرعال شرکت توربین دار درباره مشکلات این حوزه صنعتی می گوید: یکی از مهم ترین چالش های این روزهای ما واردات محصولات مشابه از سوی دستگاه های مختلف است. در حالی که ما سانتریفیوژهایی مطابق با استانداردهای روز دنیا را تولید می کنیم متاسفانه برخی دستگاه ها بدون توجه به قانون مشابه این محصولات را از کشورهای دیگر وارد می کنند.

 

 

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پهپادی برای ماجراجویی در زیر آب ساخته شد

گلادیوس نام یک پهپاد قدرتمند است که ماجراجویی در زیر آب را برای علاقمندان ممکن می کند. یکی از مزایای این پهپاد شارژ ۴ سا ...


news-image
سنتز نانوکامپوزیت برای درمان عفونت بافت استخوانی ممکن شد

پژوهشگران دانشگاه آزاد نجف آباد و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق به سنتز نانوکامپوزیت برای ترمیم، درمان عفونت و کاهش الت ...


news-image
بیست‌ و‌ هشتمین شماره ماهنامه «دانش‌بنیان» منتشر شد

به گزارش مرکز ارتباط و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نوآوری موضوع تازه ای نیست، بلکه هزاران سال است که ...