شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی مقابل تحریم ایستادند | نخبه ها
خدمات مرکز


شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی مقابل تحریم ایستادند
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپها از موفقیت آمیز بودن پیاده سازی برنامه های معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها با همکاری شرکت های دانش بنیان درمورد محصولات خاص خبر داد.
 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی رییس جمهوری ،ستاری در ادامه سفر یک روزه اش به استان مرکزی به سوال های خبرنگاران  پاسخ گفت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن گرامیداشت هفته دولت ظرفیت های استان مرکزی را باتوجه به پیشینه صنعتی آن ،ارزشمند دانست و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان را با تمام توان ادامه می دهیم.
رییس بنیاد ملی نخبگان درباره وضعیت شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گذشته گفت:یکی از عواملی که باعث شد شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گذشته از وضعیت مناسب تری برخوردار شوند مقابله با  تحریم ها بود.شرکت های دانش بنیان با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی و بومی کردن محصولات ضمن مقابله با تحریم ها،وضعیت  خود را نیز بهبود دادند.
 
برنامه های وسیع معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها
 
ستاری در ادامه با اشاره به برنامه های معاونت علمی و حمایت از این شرکت ها برای مقابله با تحریم ها گفت:این معاونت برنامه های وسیعی در حوزه های گوناگون مانندمواد اولیه دارویی،حوزه دام و طیور آبزیان،واکسن های دامی و انسانی در حال پیاده سازی دارد و حمایت از شرکتهای دانش بنیان را با تمام توان ادامه می دهد.
 
اشتغال ۳۰۰هزار شغل مستقیم
 
ستاری در ادامه به خدمات ارایه شده از سوی معاونت علمی پرداخت و گفت:این معاونت ۱۴۰خدمت به شرکت های دانش بنیان و استارتاپها با توجه به سرایط و نوع عملکردشان ارایه می دهد که برخی معافیت های گمرکی و مالیاتی و‌تسهیلات کم بهره را شامل می شود.
معاون رییس  جمهوری در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره عملکرد شرکت های دانش بنیان در زمینه اشتغال گفت:در حال حاضر حدود ۴۵۰۰شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که توانسته اند ۳۰۰هزار شغل مستقیم ایجا‌د کنند و این جدا از شغل های غیر مستقیم است.
معاون علمی  و فناوری رییس جمهوری در پایان ضمن اشاره به فروش ۹۰هزار میلیارد تومانی   از انتظار افزایش ۳۰درصدی شرکت های دانش بنیان تا پایان سال  خبرداد.
 

 

منبع خبر :بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
بهبود محیط کسب و کار لازمه جهش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: برای ارتقای مناسب و بیش‌تر کشور در حوزه شاخص‌های جهانی نوآوری، باید تمامی ...


news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای قابل رقابت با نمونه خارجی ساخته شد

محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای درمان اختلالات شناختی و بیماری‌ها دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه ...