مستعدان‌برتر استان تهران از شرکت افست بازدید می‌کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


مستعدان‌برتر استان تهران از شرکت افست بازدید می‌کنند
news-image


در ادامۀ برگزاری بازدیدهای تخصصی مستعدان‌برتر از بخش‌های مختلف صنعت با رویکرد آشناسازی اجتماع نخبگانی با دستاوردها، نیازها و چالش‌های واقعی صنایع مختلف، برنامۀ بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست، به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

شركت افست در تير ماه 1336 با يك‌هزار سهم يك‌هزار توماني كه سهامداران آن اغلب ناشران بودند، آغاز به كار كرد. آن هنگام كه شركت افست پا به عرصه گذاشت، وضعيت كيفي و كمّي چاپ در كشور چندان رضايت‌بخش نبود. شركت افست با ورود جديدترين تكنولوژي چاپ در آن زمان، تحول بزرگي در صنعت چاپ كشور ايجاد كرد و زمينه چاپ هماهنگ و جديدكتاب‌هاي درسي را در تيراژهاي ميليوني براي اولين بار فراهم كرد. 

از ابتداي تأسيس شركت افست، مهمترين وظيفه اين شركت چاپ و صحافي كتاب‌هاي درسي و مجلات كمك‌آموزشي بوده و هرگاه ظرفيت توليد شركت امكان پذيرش سفارشات غير درسي را داشته، در این بخش نیز فعال بوده است.

شرکت افست در حال حاضر ۴ شعبه در ایران دارد که در زمینۀ چاپ و انتشار کتاب‌های درسی و مطبوعات فعالیت دارند. طبق آمارهای ارائه شده ظرفیت تولیدی شرکت سالانه حدود ۷۵ میلیون جلد کتاب درسی با میانگین صفحات ۱۶۰ صفحه، ۱۶۵ میلیون نسخه روزنامه چهار رنگ ۱۶ صفحه‌ای در قطع ۵۰*۳۵ و ۵۵ میلیون نسخه مجله با قطع ۲۸*۲۱ و با صفحات تقریبی ۳۶ صفحه و حدود ۲ میلیون جلد کتاب متفرقه در سال است.

لازم به ذکر است، برنامۀ بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست همزمان با برگزاری نکوداشت استاد غلامعلی مکتبی؛ از چهره‌های برجستۀ کتب درسی در حوزه تصویرگری ادبیات کودکان، با همکاری دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی رشد، سه‌شنبه؛ هفدهم بهمن‌ماه  برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانۀ bazdid.bmn.ir برای حضور در این بازدید ثبت‌نام کنند.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
فرصت جذب سرمایه در بستر فعالیت استارتاپ‌های حوزه "آی تی" فراهم می‌شود

در پی برگزاری مراسم افتتاحیه بیست چهارمین دوره از نمایشگاه الکامپ، ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاو ...


news-image
توانایی ایران برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری هواپیما به کشورهای منطقه

دبیر ستاد توسعه صنایع و فناوری‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: در حال حاضر ایران توانایی ارائه خدمات تع ...


news-image
کروم جدید جلوی خالی شدن جیب کاربران اینترنت را می گیرد

گوگل نسخه ۷۱ مرورگر اینترنتی کروم را طراحی کرده که در زمان بازدید کاربران از برخی وب سایت ها که به دنبال خالی کردن جیب ا ...