نیاز صنعت کامپوزیت کشور با فناوری رزین تامین شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نیاز صنعت کامپوزیت کشور با فناوری رزین تامین شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، حمیدرضاموحد مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی فراپل جم درباره تولید این محصول دانش بنیان گفت : تولید رزین های پلیستر غیراشباع از حدود 40 سال پیش در دنیا شروع شده بود اما فناوری تولید آن در کشور وجود نداشت اما با توجه به نیاز موجود در کشور ،ما توانستیم با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و روش مهندسی معکوس این فناوری را در کشور تولید کنیم .
وی درادامه درباره کاربرد این محصولات دانش بنیان گفت : با تولید این رزین ها نیاز صنایع کامپوزیتی رفع شده و محصولات با کیفیت نمونه های خارجی در دسترس متقاضیان داخلی قرار می گیرد . 
موحد با اشاره به این موضوع که این شرکت دانش بنیان از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرده است گفت : شرکت فراپل جم تولید کننده دانش بنیان انواع رزین های صنعت با استفاده از ماشین آلات تولیدی، تجهیزات آزمایشگاهی و جدیدترین فرمولاسیون های روز دنیا  موفق به تولید انبوه و یکنواخت انواع رزین های پلی استر غیر اشباع شده است .
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره صادرات محصولات این شرکت گفت :تولیدات این شرکت دانش بنیان زمینه کاهش وابستگی کشور به واردات رزین های موردنیاز در صنعت فایبرگلاس را فراهم کرده و موفق به صادرات گسترده محصولات خود به کشورهای منطقه از جمله ارمنستان و مسقط شده است.  
 

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#صنعت کامپوزیت

# پلیسترغیراشباع

خبر های دیگر
news-image
دریافت مجوز تولید دو محصول دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی سیناسل موفق شده است با حمایت‌ها و پیگیری‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی ...


news-image
درمان آلزایمر با داروی دیابت

یک داروی توسعه یافته برای دیابت به میزان قابل توجهی تحلیل حافظه در موشهای مبتلا به


news-image
آلودگیهای پنهان مواد غذایی منبع بیماری

بهداشت مواد غذایی از جمله مواردی است که اغلب توسط افراد به درستی رعایت نمی‌شود؛این آلودگی‌ها به طرق مختلف به مواد غذایی ...