تامین آب تصفیه با فناوری غشایی ممکن شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تامین آب تصفیه با فناوری غشایی ممکن شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مرتضی صادقی مدیر تحقیق و توسعه شرکت توکا پارسیان پیشرو با اشاره به اینکه فناوری غشاهای اولترافیلتراسیون در بحث بازیافت پساب و آب حلقه مهم و اساسی در زنجیره بازیافت است گفت : این شرکت به عنوان مشاور و مجری ساخت انواع سامانه‌های تصفیه آب و فاضلاب وبا تکیه بر دانش فنی متخصصان و کارشناسان خود و دانش و فناوری روز دنیا، فعالیت خود را با اهداف کمک به نگهداری منابع آبی کشور، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و رفع وابستگی کشور به محصولات و تجهیزات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب در سال 1396 آغاز کرد. 
وی درادامه گفت : این شرکت تنها تولید کننده ماژول‌ها وغشاهای الیاف میان تهی اولترافیلتراسیون(UF) در خاورمیانه است که درجهت تامین آب سالم و تصفیه شده گام بر می دارد .
وی درباره دریافت حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : ما تاکنون برای توسعه و رونق فعالیت های دانش بنیان این شرکت از تسهیلات و برخی از معافیت های مالیاتی استفاده کرده ایم . 
صادقی درباره تاثیر فعالیت دانش بنیان بر اشتغالزایی این شرکت گفت : درحال حاضر ما به صورت مستقیم برای 15 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده ایم که درصورت پیشرفت برنامه های شرکت طبق برنامه این تعداد را دوبرابر خواهیم کرد .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#آب تصفیه

#فناوری غشایی

خبر های دیگر
news-image
تولید مواد اولیه داروهای نوترکیب برای درمان سرطان وام اس

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مواد اولیه ۶ داروی نوترکیب برای درمان سرطان و ام اس شدند.


news-image
ساخت نانوسیم سیلیکون مزین به طلا برای سیگنال‌دهی در مغز

پژوهشگران با پوشش‌دهی سطح نانوسیم سیلیکون با ذرات طلا، سیمی ساختند که می‌تواند سیگنال الکتریکی


news-image
قالب فرم دهی میوه و سبزیجات

راضیه شمسی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با خلاقیت و هنرمندی تمام قالب فرم دهی میوه و سبزیجات که با استفاده از آن، امکان ارا ...