تامین آب تصفیه با فناوری غشایی ممکن شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تامین آب تصفیه با فناوری غشایی ممکن شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مرتضی صادقی مدیر تحقیق و توسعه شرکت توکا پارسیان پیشرو با اشاره به اینکه فناوری غشاهای اولترافیلتراسیون در بحث بازیافت پساب و آب حلقه مهم و اساسی در زنجیره بازیافت است گفت : این شرکت به عنوان مشاور و مجری ساخت انواع سامانه‌های تصفیه آب و فاضلاب وبا تکیه بر دانش فنی متخصصان و کارشناسان خود و دانش و فناوری روز دنیا، فعالیت خود را با اهداف کمک به نگهداری منابع آبی کشور، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و رفع وابستگی کشور به محصولات و تجهیزات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب در سال 1396 آغاز کرد. 
وی درادامه گفت : این شرکت تنها تولید کننده ماژول‌ها وغشاهای الیاف میان تهی اولترافیلتراسیون(UF) در خاورمیانه است که درجهت تامین آب سالم و تصفیه شده گام بر می دارد .
وی درباره دریافت حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : ما تاکنون برای توسعه و رونق فعالیت های دانش بنیان این شرکت از تسهیلات و برخی از معافیت های مالیاتی استفاده کرده ایم . 
صادقی درباره تاثیر فعالیت دانش بنیان بر اشتغالزایی این شرکت گفت : درحال حاضر ما به صورت مستقیم برای 15 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده ایم که درصورت پیشرفت برنامه های شرکت طبق برنامه این تعداد را دوبرابر خواهیم کرد .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#آب تصفیه

#فناوری غشایی

خبر های دیگر
news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
در نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری گیلان مطرح شد

رتبه ۴۵ ایران در شاخص جهانی دستیابی به فناوری


news-image
فناوری‌های مکان محور تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل ایجاد می‌کند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی، گفت: ستاد با هدف حفاظت از بزرگراه ها، مدلسازي ترافي ...