تامین آب تصفیه با فناوری غشایی ممکن شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تامین آب تصفیه با فناوری غشایی ممکن شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مرتضی صادقی مدیر تحقیق و توسعه شرکت توکا پارسیان پیشرو با اشاره به اینکه فناوری غشاهای اولترافیلتراسیون در بحث بازیافت پساب و آب حلقه مهم و اساسی در زنجیره بازیافت است گفت : این شرکت به عنوان مشاور و مجری ساخت انواع سامانه‌های تصفیه آب و فاضلاب وبا تکیه بر دانش فنی متخصصان و کارشناسان خود و دانش و فناوری روز دنیا، فعالیت خود را با اهداف کمک به نگهداری منابع آبی کشور، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و رفع وابستگی کشور به محصولات و تجهیزات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب در سال 1396 آغاز کرد. 
وی درادامه گفت : این شرکت تنها تولید کننده ماژول‌ها وغشاهای الیاف میان تهی اولترافیلتراسیون(UF) در خاورمیانه است که درجهت تامین آب سالم و تصفیه شده گام بر می دارد .
وی درباره دریافت حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : ما تاکنون برای توسعه و رونق فعالیت های دانش بنیان این شرکت از تسهیلات و برخی از معافیت های مالیاتی استفاده کرده ایم . 
صادقی درباره تاثیر فعالیت دانش بنیان بر اشتغالزایی این شرکت گفت : درحال حاضر ما به صورت مستقیم برای 15 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده ایم که درصورت پیشرفت برنامه های شرکت طبق برنامه این تعداد را دوبرابر خواهیم کرد .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#آب تصفیه

#فناوری غشایی

خبر های دیگر
news-image
مسابقات رباتیک کاربردی می‌شود

بنیان‌گذار سامانه نوآوری باز پرابلم، مسابقه «ربات‌های شیشه شوی» را که


news-image
مسیر گسترش حوزه‌های علوم شناختی در استان‌های مختلف هموار شد

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: تلاش ها برای توسعه و گسترش حوزه‌های علوم شناختی در استان خوزستان همچنان ادام ...


news-image
نیازهای صنایع به مواد پیشرفته را شناسایی کنیم

دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی گفت: مواد پیشرفته در شاخه های مختلف صنعتی کاربرد دارد که احصا ...