صنعت شیلات کشور با کمک ایده‌های خلاق جوانان متحول می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


صنعت شیلات کشور با کمک ایده‌های خلاق جوانان متحول می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت شیلات کشور یکی از صنایعی است که نیازمند بهره مندی از فناوری های نو و فناورانه است؛ تحولاتی که از اساس شیوه تولید و تجاری سازی این محصولات را تغییر دهد و دگرگون کند.
راه اندازی استارت آپ در صنعت شیلات در ایجاد فضای کسب و کار، پرورش خلاقیت، تکمیل چرخه ایده و ایده پردازی، توسعه کسب و کارهای کوچک، ارزان قیمت و پایدار، توسعه کسب و کارهای خانگی، توسعه صنعت شیلات و توسعه زیرساخت های شیلات بسیارتاثیرگذار است.
صنعت شیلاتی یک از صنایعی است که در ایران قدمتی طولانی دارد و زندگی اقتصادی جمعیت زیادی از ساحل نشینان کشور به این کسب و کار دریایی وابسته است. اگر مسوولان این حوزه راهی برای ورود جوانان و خلاقیت های آنها به این حوزه باز کنند؛ عواید آن نصیب کل کشور و خانواده دریایی ها می شود.
در این میان گروه توسعه فناوری های دریایی ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از این صنعت ارزش آفرین در کشور و باز کردن راهی برای ورود جوانان به این حوزه؛ اقدام به حمایت از برگزاری نخستین رویداد ایده ها و استارت آپ های شیلاتی استان بوشهر کرده است.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#صنعت شیلات

# استارتاپ

خبر های دیگر
news-image
نخستین شناور چند منظوره فولادی به آب انداخته شد

اولین شناور چندمنظوره (Multicat) فولادی که به همت مهندسان و صنعتگران ایرانی ساخته‌شده است با وزنی


news-image
مسابقه تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی برگزار میگردد

مسابقه «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS)» در راستای شناسایی و تقویت شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و دانشجوی ...


news-image
دستگاه تصفیه هوایی که به عنوان هدفون کار میکند

یک شرکت تولید کننده محصولات برقی قصد دارد دستگاه تصفیه هوایی بسازد که به عنوان هدفون نیز کار می کند.