برای نخستین بار در کشور کامپوزیت همرنگ با دندان تولید شد | نخبه ها
خدمات مرکز


برای نخستین بار در کشور کامپوزیت همرنگ با دندان تولید شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت دانش بنیان هم‌اکنون در مرکز رشد پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی مستقر است و اقدام به تولید محصولاتی از قبیل کامپوزیت‌های دندانی، اسید اچ، وارنیش فلوراید، فیشور سیلانت، ژل بی حسی، خمیر پانسمان دندان و  غیره کرده است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباره هدف این شرکت از تولید کامپوزیت، گفت: هدف اصلی ما از توسعه کامپوزیت های دندانی شامل «سامان دهی بخش مواد اولیه و فرآیندهای پلیمریزاسیون برای کاهش هزینه تولید»، «ارتقاي مستمر بهره وری از عوامل تولید و بهبود درآمد توليدكنندگان» و «افزايش ميزان توليد محصولات داراي كيفيت استاندارد در مهندسی پزشکی» می شود.
اکبر جدایی همچنین تصریح کرد: شرکت ما نخستین رسالت خود را تولید مواد پرکننده دندانی (کامپوزیت دندانی) با استانداردهای مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور قرار داده است تا در نیل کشور به تامین امنيت تجیزات پزشکی جامعه و تقویت استقلال ملی نقشی ایفا کند.
وی درباره کاربرد فناوری لیزر و نانو در این حوزه، بیان کرد: با به کار گیری فن آوری لیزر آرگون و استفاده از پلیمرهای نور پخت شونده با طول موج مناسب می توان به بیشترین استحکام، بهترین کیفیت از لحاظ زیبایی و کمترین زمان برای پر کردن دندان ( یک بار مراجعه به دندان پزشکی کافی است و نیازی به قالب گیری ندارد) دست یافت.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# کامپوزیت همرنگ با دندان

# کامپوزیت 

 

خبر های دیگر
news-image
تحقق رویای مرد عنکبوتی با تقلید از طبیعت

دانشمندان با تقلید از پاهای مارمولک و با استفاده از مواد نرم الستیکی همچون پلی اورتان و ترکیب آن با موادی همچون کولار و ...


news-image
نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی برگزار شد

نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد برگزار شد.


news-image
دمپایی مجهز به پارک خودکار

شرکت نیسان اقدام به طراحی یک سری دمپایی جدید کرده است که دارای قابلیت پارک خودکار بوده