پتانسیل‌های موجود در حوزه فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت شناسایی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پتانسیل‌های موجود در حوزه فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت شناسایی شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال پیگیری‌های ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی برای جمع‌آوری طرح‌های فناورانه صنعتگران و متخصصان فعال در حوزه فوتونیک و لیزر حدود 80 طرح و در حوزه مواد و ساخت حدود 60 طرح به این ستاد ارسال شده است.
طرح‌ها براساس استانداردها و معیارهای مدنظر این ستاد، در حال طی کردن مراحل بررسی کارشناسی و داوری است تا طرح‌های فناورانه و محصول محور، حمایت شوند .
برخی از طرح‌های فناورانه ارسال شده به این ستاد در چارچوب طرح کلان ملی بودند که پس از ارزیابی‌های لازم و در صورت تایید به معاونت علمی معرفی می‌شوند تا اقدامات لازم انجام گیرد .
ستاد در تلاش است که داوری طرح‌های فناورانه واصله تا پایان سال جاری نهایی و به شکل اجرایی برای حمایت معرفی می‌شوند. نوع حمایت از طرح‌هایی که مورد تایید واقع شوند، بر اساس منابع و زیرساخت‌های در دسترس این ستاد و همچنین سطح آمادگی فناوری آنها، مشخص خواهد شد.
اولین اولویت‌های حوزه لیزر و فوتونیک شامل توسعه فناوری منابع لیزری فیبر نوری، توسعه بکارگیری صنعتی منابع لیزر حالت جامد و نیمه‌هادی، توسعه فناوری صنعتی منابع لیزری فمتو و کاربردهای آن، تولید مواد فوتونیکی پرکاربرد، سامانه‌های پردازش لیزری مواد، سامانه‌های اندازه‌گیری بر مبنای نور و فناوری‌های جدید برمبنای نور بوده‌اند .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


#لیزر

#فناوری‌های فوتونیک

خبر های دیگر
news-image
داروی ضد سرطان ایرانی با فرمولاسیون جدید وارد بازار می‌شود

دارنده کرسی پژوهشی "تحقیق و پژوهش در حوزه طراحی و توسعه داروهای ضد سرطان


news-image
چسب زخمی که گازهای التیام بخش منتشر می کند

محققان یک شرکت انگلیسی چسب زخمی ابداع کرده اند که گازهای التیام بخش منتشر می کند و زمان بهبود زخم را کاهش می دهد.


news-image
هیات تجاری - فناوری ایران به شرق آفریقا اعزام می‌شود

با توجه به ظرفیت های جذب بالای فناوری در قاره آفریقا مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس ‌جمه ...