پتانسیل‌های موجود در حوزه فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت شناسایی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پتانسیل‌های موجود در حوزه فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت شناسایی شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال پیگیری‌های ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی برای جمع‌آوری طرح‌های فناورانه صنعتگران و متخصصان فعال در حوزه فوتونیک و لیزر حدود 80 طرح و در حوزه مواد و ساخت حدود 60 طرح به این ستاد ارسال شده است.
طرح‌ها براساس استانداردها و معیارهای مدنظر این ستاد، در حال طی کردن مراحل بررسی کارشناسی و داوری است تا طرح‌های فناورانه و محصول محور، حمایت شوند .
برخی از طرح‌های فناورانه ارسال شده به این ستاد در چارچوب طرح کلان ملی بودند که پس از ارزیابی‌های لازم و در صورت تایید به معاونت علمی معرفی می‌شوند تا اقدامات لازم انجام گیرد .
ستاد در تلاش است که داوری طرح‌های فناورانه واصله تا پایان سال جاری نهایی و به شکل اجرایی برای حمایت معرفی می‌شوند. نوع حمایت از طرح‌هایی که مورد تایید واقع شوند، بر اساس منابع و زیرساخت‌های در دسترس این ستاد و همچنین سطح آمادگی فناوری آنها، مشخص خواهد شد.
اولین اولویت‌های حوزه لیزر و فوتونیک شامل توسعه فناوری منابع لیزری فیبر نوری، توسعه بکارگیری صنعتی منابع لیزر حالت جامد و نیمه‌هادی، توسعه فناوری صنعتی منابع لیزری فمتو و کاربردهای آن، تولید مواد فوتونیکی پرکاربرد، سامانه‌های پردازش لیزری مواد، سامانه‌های اندازه‌گیری بر مبنای نور و فناوری‌های جدید برمبنای نور بوده‌اند .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


#لیزر

#فناوری‌های فوتونیک

خبر های دیگر
news-image
فراخوان همکاری فناورانه در حوزه پلتفرم فناوری نانوپوشش‌های سخت اعلام شد

فراخوان همکاری فناورانه در حوزه پلتفرم فناوری نانوپوشش‌های سخت با استفاده از تجهیزات صنعتیPVD که با حمایت ستاد توسعه فنا ...


news-image
هسته‌های نخبگانی زیربنای اقتصاد دانش‌بنیان است/دانش‌آموختگان سودای کارآفرینی داش ...

ترابی گفت: حتی اگر شرایط استخدام دولتی نیز فراهم باشد، باز هم دانشگاهیان برای اثرگذاری بیشتر، باید وارد حوزه‌های اشتغال‌ ...


news-image
نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برگزار شد

نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.