تصویربرداری سه بعدی از شریان‌های اصلی شهری ممکن شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تصویربرداری سه بعدی از شریان‌های اصلی شهری ممکن شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، علیرضا علیاری مدیرعامل شرکت زمین آب پی درباره تولید این دستگاه گفت : دستگاه "جی پی آر سه بعدی " برای تصویرداری از تاسیسات و شریان های اصلی شهری از جمله لوله های آب ، گاز و تلفن کاربرد دارد .
وی با اشاره به این موضوع که این دستگاه در اکتشافات باستان شناسی و مطالعات زمین شناسی شهری نیز قابل استفاده است گفت : درحال حاضر توانسته ایم تنها یک نمونه از این محصول را در کشور تولید کنیم و مراحل اجرایی این تولید درحال سپری است اما برنامه داریم تا تولید این محصول را به صورت انبوه اجرایی کنیم .
وی درباره تفاوت نمونه خارجی این محصول با نمونه داخلی آن گفت : نمونه خارجی این محصول برای عمق کاوش 6 تا 7 متر طراحی شده است درحالی که این عمق کاوش در نمونه داخلی امکان تصویربرداری سه بعدی را درعمق 12 تا 15 متر تامین می‌کند .
علیاری با اشاره به این موضوع که توسعه این رشته باید در دانشگاه های کشور رشد کند گفت : تولید این محصول در کشور به جلوگیری از خروج ارز کشور بسیار کمک می کند اما درباره خود فناوری "جی پی آر" نیاز به توسعه در دانشگاه ها است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره برنامه صادرات این شرکت گفت : درصورت تولید انبوه این دستگاه ما درنظر داریم تا دربازار آفریقای جنوبی به دلیل اینکه بازار بکری است فعالیت کنیم و خدمات و فروش این دستگاه را داشته باشیم .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#تصویر برداری سه بعدی

#تصویر شریان های اصلی شهر

خبر های دیگر
news-image
کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران از کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی


news-image
کاهش آلودگی هوای خانه با فناوری پلاسمای سرد

محققان دانشگاه لیورپول در حال توسعه دستگاهی هستند که از فناوری پلاسمای سرد برای مقابله با مشکل مواد حساسیت‌زای


news-image
دستگاه سرند سیار مکانیکی توسط مخترع کرمانشاهی ساخته شد

یک مخترع در کرمانشاه توانست با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری دستگاهی پر کاربرد در فعالیت‌های عمرانی بسازد که ک ...