تصویربرداری سه بعدی از شریان‌های اصلی شهری ممکن شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تصویربرداری سه بعدی از شریان‌های اصلی شهری ممکن شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، علیرضا علیاری مدیرعامل شرکت زمین آب پی درباره تولید این دستگاه گفت : دستگاه "جی پی آر سه بعدی " برای تصویرداری از تاسیسات و شریان های اصلی شهری از جمله لوله های آب ، گاز و تلفن کاربرد دارد .
وی با اشاره به این موضوع که این دستگاه در اکتشافات باستان شناسی و مطالعات زمین شناسی شهری نیز قابل استفاده است گفت : درحال حاضر توانسته ایم تنها یک نمونه از این محصول را در کشور تولید کنیم و مراحل اجرایی این تولید درحال سپری است اما برنامه داریم تا تولید این محصول را به صورت انبوه اجرایی کنیم .
وی درباره تفاوت نمونه خارجی این محصول با نمونه داخلی آن گفت : نمونه خارجی این محصول برای عمق کاوش 6 تا 7 متر طراحی شده است درحالی که این عمق کاوش در نمونه داخلی امکان تصویربرداری سه بعدی را درعمق 12 تا 15 متر تامین می‌کند .
علیاری با اشاره به این موضوع که توسعه این رشته باید در دانشگاه های کشور رشد کند گفت : تولید این محصول در کشور به جلوگیری از خروج ارز کشور بسیار کمک می کند اما درباره خود فناوری "جی پی آر" نیاز به توسعه در دانشگاه ها است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره برنامه صادرات این شرکت گفت : درصورت تولید انبوه این دستگاه ما درنظر داریم تا دربازار آفریقای جنوبی به دلیل اینکه بازار بکری است فعالیت کنیم و خدمات و فروش این دستگاه را داشته باشیم .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#تصویر برداری سه بعدی

#تصویر شریان های اصلی شهر

خبر های دیگر
news-image
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری عازم بروکسل شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، برای شرکت در دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا، در راس ه ...


news-image
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری وارد خراسان رضوی شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، همزمان با سفر هیئت دولت به استان خراسان رضوی به منظور بازدید از مراکز رشد، واحدهای فناو ...


news-image
وداع با افسردگی

بهترین راه کارهای مقابله با افسردگی براساس جدیدترین تحقیقات جهانی