کانون‌های تولید ریزگرد داخلی مدیریت می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


کانون‌های تولید ریزگرد داخلی مدیریت می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به پیگیری های انجام شده یکی از پروژه های مقابله با ورود ریزگردها و به کارگیری مالچ های غیر نفتی در کمیته تخصصی گرد و غبار در سازمان محیط‌ زیست در مراحل کارشناسی تایید شده و آماده عقد قرارداد است.
از دیگر اقدامات کارگروه محیط زیست ستادتوسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری قرارداد فناوری توسعه پرورش ماهی در قفس بر اساس تفاهم نامه همکاری با سازمان شیلات برای ایجاد پایلوت های 400 تنی در 7 استان ساحلی در شمال و جنوب کشوراست که در حال اجرا است.
انعقاد تفاهمنامه با وزارت عتف در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه ها به‌عنوان یکی از نهادهای مهم در ترویج و اشاعه فرهنگ مدیریت سبز در کشور، که تاکنون با 7 دانشگاه هماهنگی و طرح های اولیه دریافت شده از اقدامات دیگر این کارگروه است که از مجموع این دانشگاه ها در حال حاضر دردانشگاه تربیت مدرس 2 پروژه فناوری الف ( استحصال آب آشامیدنی از باران در سواحل شمالی کشور) و ب (بازچرخانی فاضلاب پردیس مرکزی دانشگاه تربیت مدرس) آماده عقد قرارداد است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# محیط‌ زیست

#ریزگرد

خبر های دیگر
news-image
همایش هزاره سوم؛ گامی استوار در مدیریت استعدادها

17 محقق برجسته داخلی و خارجی در «همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها در هزاره


news-image
آب دریا شیرین‌تر می‌شود

پژوهشگر پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی، موفق به معرفی یک پلیمر ضد رسوب، برای تصفیه بهتر آب آشامیدنی در دستگاه‌های تصفی ...


news-image
چرا اثر انگشت داریم

انسان و بسیاری از دیگر اعضای خانواده نخستینیان، در دستان و پاهای خود دارای خطوطی ویژه