کانون‌های تولید ریزگرد داخلی مدیریت می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


کانون‌های تولید ریزگرد داخلی مدیریت می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به پیگیری های انجام شده یکی از پروژه های مقابله با ورود ریزگردها و به کارگیری مالچ های غیر نفتی در کمیته تخصصی گرد و غبار در سازمان محیط‌ زیست در مراحل کارشناسی تایید شده و آماده عقد قرارداد است.
از دیگر اقدامات کارگروه محیط زیست ستادتوسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری قرارداد فناوری توسعه پرورش ماهی در قفس بر اساس تفاهم نامه همکاری با سازمان شیلات برای ایجاد پایلوت های 400 تنی در 7 استان ساحلی در شمال و جنوب کشوراست که در حال اجرا است.
انعقاد تفاهمنامه با وزارت عتف در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه ها به‌عنوان یکی از نهادهای مهم در ترویج و اشاعه فرهنگ مدیریت سبز در کشور، که تاکنون با 7 دانشگاه هماهنگی و طرح های اولیه دریافت شده از اقدامات دیگر این کارگروه است که از مجموع این دانشگاه ها در حال حاضر دردانشگاه تربیت مدرس 2 پروژه فناوری الف ( استحصال آب آشامیدنی از باران در سواحل شمالی کشور) و ب (بازچرخانی فاضلاب پردیس مرکزی دانشگاه تربیت مدرس) آماده عقد قرارداد است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# محیط‌ زیست

#ریزگرد

خبر های دیگر
news-image
بازگرداندن ظرفیت‌های شناختی از دست رفته افراد ممکن می‌شود

دبیر علمی سمپوزیوم بازتوانی شناختی بازتوانی شناختی را تلاشی برای بازگرداندن ظرفیت های شناختی از دست رفته دانست که در نها ...


news-image
طراحی نسل جدید غشاهای نانوفیلتراسیون

محققان دانشکده شیمی پردیس علوم دانشگاه تهران موفق به طراحی و ساخت نسل جدید غشاهای نانوفیلتراسیون بر پایه نانوالیاف پلیمر ...


news-image
کنفرانس پارادایم نوین مدیریت و علوم رفتاری

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ کنفرانس پارادایم های نوین مدیریت و علوم رفتاری برگزار می شود.