تولید مسکن گیاهی بدون عوارض گوارشی و پوکی استخوان | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید مسکن گیاهی بدون عوارض گوارشی و پوکی استخوان
news-image


سید محمدعلی سید نظری، مجری طرح با بیان اینکه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید مسکن گیاهی شدیم، اظهار کرد: "حب جدوار" دارویی است که از گیاه "جدوار مدبر" تهیه شده و مواد مؤثر "جدوار" در فرمولاسیون صنعتی این دارو مورد استفاده قرار گرفته است.
وی افزود: این دارو یک ضد درد قوی بوده که اثرات تسکینی فوق‌العاده‌ای در دردهای استخوانی، مفصلی و عضلانی دارد و می‌تواند در کنترل دردها و علائم ناشی از ترک اعتیاد مؤثر باشد.
سید نظری با بیان اینکه داروی "حب جدوار" برخلاف سایر داروهای استفاده شده در تسکین درد، عوارض گوارشی و پوکی استخوان ندارد، خاطرنشان کرد: این دارو همچنین برخلاف سایر داروهای استفاده شده در زمینه ترک اعتیاد چون متادون و ترامادول اعتیادآور نیست.
مجری طرح این دارو را حاوی آلکالوئیدهای Delpho – Curarine , Staphisagrin , Delphinine , Condelphine , Isotalatizidin Hetisinone , Denudatine و انواع استرول‌ها ، فنول‌ها و پروتئین‌ها و املاح روی، منیزیوم، کلسیم، پتاسیم و آهن دانست.
وی با اشاره به تسهیلات دریافتی از صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت این دارو، یادآور شد: این تسهیلات را قبل از مرحله تولید صنعتی دریافت کردیم و حدود ۱۵ درصد به پیشرفت کار ما کمک کرد و از این جهت که وثیقه تسهیلات فقط چک بود، نیز خیلی مؤثر بود؛ چون فراهم کردن تضامین بسیار دشوار است.

منبع خبر: سیناپرس

#مسکن گیاهی

#مسکن بدون عوارض

 

خبر های دیگر
news-image
فناوری آینده صنعت مد را میسازد

بدون تردید، آینده صنعت مد دنیا با فناوری گره خورده است و برندهایی که به این نکته مهم توجه کنند، همچنان در صدر بازارهای ج ...


news-image
برگزاری نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز

برگزاری نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی


news-image
خودروهای هیبریدی در کاهش آلودگی هوا موثر است

کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی در حالی هنوز محل اختلاف نظر دولت، مجلس و واردکنندگان است که مدافعان، استفاده از این وسیله نق ...