ارائه آخرین دستاوردهای علمی دانشمندان ایرانی و خارجی در کنگره بین‌المللی رویان | نخبه ها
خدمات مرکز


ارائه آخرین دستاوردهای علمی دانشمندان ایرانی و خارجی در کنگره بین‌المللی رویان
news-image


نوزدهمین کنگره بین‌المللی تولید مثل ناباروری و چهاردهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان با حمایت معنوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی 7 تا 9 شهریور ماه 1397 برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، کنگره بین‌المللی رویان با هدف فراهم کردن بستری مناسب جهت به اشتراک‌گذاری آخرین دستاوردهای علمی و ارتقاء همکاری و تبادل اطلاعات و تجربیات علمی میان محققان و اندیشمندان این حوزه‌ها میزبان برترین دانشمندان و شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی است.
این کنگره با هدف  ارتقاء زیر ساخت‌های  آموزشی و پژوهش در کشور با تعامل بیشتر با انجمن‌های مختلف ملی و بین‌المللی در حوزه‌های پزشکی و بیولوژی و فناوری‌های سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود.
معرفی بیولوژی و فناوری سلول‌های بنیادی به جامعه علمی به‌عنوان ابزار مناسب در تحقیقات علمی به‌ویژه تحقیقات سلول درمانی و دارویی مانند: پیوند اعضا، بیماری‌های پوستی، غضروفی، عصبی، چشم، سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی و کلیوی از دیگر هدف‌های این کنگره است. 
از دیگر اهداف کنگره بین‌المللی رویان می‌توان به تقویت رویکرد نگاه جوامع بین‌المللی به توانمندی‌های علمی ایران به واسطه تحریم‌های اقتصادی و سیاسی؛ فراهم آوردن امکان جذب بیشتر بیمار از کشورهای منطقه جهت درمان نازایی و سلول درمانی؛ کمک به رونق گردشگری درمانی در کشور؛ ایجاد محیط مناسب جهت تبادل اطلاعات علمی و امکان هماهنگی جهت اجرای پژوهش‌های جدید چندمرکزی و چندملیتی؛ دستیابی به اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی با معرفی توانمندی‌ها و فرهنگ غنی اسلام اشاره کرد. 
همزمان با کنگره بین‌المللی، جشنواره بین‌المللی رویان نیز در تاریخ 8 شهریور برگزار خواهد شد که به بهترین طرح‌های تحقیقاتی در سطح ملی و بین‌المللی جوایزی اهدا خواهد شد.
نوزدهمین کنگره بین‌المللی تولید مثل ناباروری و چهاردهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان با حمایت معنوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی 7 تا 9 شهریور ماه 1397 برگزار می‌شود. علاقه‌مندان تا 31 فروردین 1397 مهلت دارند تا مقالات خود را به این کنگره ارسال کنند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
ساخت در پوش فیلتر روغن با قابلیت جلوگیری از آسیب موتور خودرو

مخترع قزوینی با حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین موفق به ساخت در پوش فیلتر روغن با قابلیت


news-image
آب شیرین‌کن‌های پرتابل با استفاده از پنل‌های خورشیدی تولید شد

یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی آب شیرین‌کن‌های پرتابلی را با استفاده از پنل‌های خورشی ...