دوده صنعتی سازگار با محیط‌زیست تولید شد | نخبه ها
خدمات مرکز


دوده صنعتی سازگار با محیط‌زیست تولید شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، احمد رضوانی مدیر عامل شرکت صنعتی دوده فام درباره تولید این محصول دانش بنیان اظهار کرد :این شرکت توانسته با استفاده از دانش فنی متخصصان داخلی برای نخستین بار در کشور دوده صنعتی با گرید " ان 220" را تولید کند .
وی با اشاره به اینکه گرید " ان 220 " در دسته گریدهای سخت قرار می گیرد گفت : این گرید مقاومت سايشي بالايي را ايجاد مي كند وقدرت كشش بالا و مقاومت در برابر پارگي خوبي را موجب مي شود. هدايت الكتريكي متوسطي داشته و در تاير كاميون ها و اتوبوس هاي مسافري و وسايل مكانيكي كاربرد دارد.
رضوانی درباره قیمت نمونه خارجی این محصول خاطر نشان کرد : قیمت تولید شده این محصول به نسبت نمونه خارجی آن بسیار پایین تراست و با توجه به اینکه بسیاری از کارخانه های تولید تایر خریدار این محصول هستند با تولید داخلی آن اقدام به خرید نمونه داخلی می کنند .
وی درباره کاربرد تولید دوده های صنعتی در کشور گفت : این دوده ها که کربن بلاک هم نام دارند دراصل مواد اولیه صنایع تایر و لاستیک را تامین می کنند .
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این موضوع که این شرکت در یک منطقه محروم فعالیت دارد گفت : این شرکت دانش بنیان با اتکا بردانش واحد تحقیق و توسعه خود توانسته فعالیت خود را توسعه داده وبرای 150 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کند .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#دوده صنعتی

#محیط‌زیست 

خبر های دیگر
news-image
نخستین تراشه دی رم جهان تولید شد

سامسونگ از تولید نخستین تراشه دی رم جهان از نوع ال پی دی دی آر ۵ خبر داده که هم سرعت پردازش تلفن های همراه را افزایش می ...


news-image
زیبایی از منظر علوم اعصاب و شناختی

تا کنون حتما برای شما هم رخ داده است هنگامی که در حال بازدید از یک گالری نقاشی هستید


news-image
نظارت بر علائم حیاتی با برچسب‌های رادیویی

محققان دانشگاه کرنل موفق به ابداع برچسب‌های رادیویی شدند که می‌تواند علائم حیاتی