دوده صنعتی سازگار با محیط‌زیست تولید شد | نخبه ها
خدمات مرکز


دوده صنعتی سازگار با محیط‌زیست تولید شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، احمد رضوانی مدیر عامل شرکت صنعتی دوده فام درباره تولید این محصول دانش بنیان اظهار کرد :این شرکت توانسته با استفاده از دانش فنی متخصصان داخلی برای نخستین بار در کشور دوده صنعتی با گرید " ان 220" را تولید کند .
وی با اشاره به اینکه گرید " ان 220 " در دسته گریدهای سخت قرار می گیرد گفت : این گرید مقاومت سايشي بالايي را ايجاد مي كند وقدرت كشش بالا و مقاومت در برابر پارگي خوبي را موجب مي شود. هدايت الكتريكي متوسطي داشته و در تاير كاميون ها و اتوبوس هاي مسافري و وسايل مكانيكي كاربرد دارد.
رضوانی درباره قیمت نمونه خارجی این محصول خاطر نشان کرد : قیمت تولید شده این محصول به نسبت نمونه خارجی آن بسیار پایین تراست و با توجه به اینکه بسیاری از کارخانه های تولید تایر خریدار این محصول هستند با تولید داخلی آن اقدام به خرید نمونه داخلی می کنند .
وی درباره کاربرد تولید دوده های صنعتی در کشور گفت : این دوده ها که کربن بلاک هم نام دارند دراصل مواد اولیه صنایع تایر و لاستیک را تامین می کنند .
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این موضوع که این شرکت در یک منطقه محروم فعالیت دارد گفت : این شرکت دانش بنیان با اتکا بردانش واحد تحقیق و توسعه خود توانسته فعالیت خود را توسعه داده وبرای 150 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کند .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#دوده صنعتی

#محیط‌زیست 

خبر های دیگر
news-image
خلق ثروت با اندوخته‌های ایران و نوآوری در صنایع خلاق و فرهنگی

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: خلق ثروت و ارزش افزوده در حوزه رسانه و صنایع نرم و فرهنگی، با ایجاد محیطی مساعد برا ...


news-image
کاوشگری که به خورشید می رود

ناسا مشغول آزمایش کاوشگر جدیدی است که تابستان امسال به خورشید


news-image
راه‌اندازی بورس ایده از ارکان اقتصاد دانش‌بنیان است

صالحی با اشاره به لزوم توسعۀ همکاری صنعت و دانشگاه، گفت: اقداماتی چون راه‌اندازی بورس ایده می‌تواند اثرگذاری بسزایی در ز ...