"نی حیات" برای دسترسی به آب سالم در شرایط اضطراری تولید شد | نخبه ها
خدمات مرکز


"نی حیات" برای دسترسی به آب سالم در شرایط اضطراری تولید شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، رضا یگانی عضو هیات مدیره شرکت ایفا پژوهش درباره تولید این محصول دانش بنیان اظهار کرد : این نی می تواند تمامی آب های سطحی و آلوده رادر شرایط بحرانی مانند سیل ، زلزله که خطوط اصلی آب قطع می شود تصفیه و قابل استفاده کند .
وی به قیمت بالای نمونه خارجی این محصول دانش بنیان اشاره کرد و گفت : در حال حاضر نمونه خارجی این نی موجود است که ساده ترین نمونه های آن با قیمت بالایی عرضه می شود در حالی که اگر نمونه داخلی آن به تجاری سازی و تولید انبوه برسد تقریبا با یک چهارم قیمت قابل عرضه برای مصرف کنندگان است .
یگانی خاطر نشان کرد : با توجه به ارایه ایده " نی حیات " در دومین جشنواره  و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست این ایده به عنوان سومین طرح برگزیده شد و ما محصول تولیدی خود را برای جذب حمایت معاونت علمی ارسال کرده ایم تا در صورت دریافت حمایت تعدادی محدود تولید کنیم و به تمامی ارگان های مرتبط از جمله سازمان گردشگری و هلال احمر جهت فروش ارسال کنیم .
وی درباره کاربرد " نی حیات " گفت : ما این نی ها را برای مراسمی چون پیاده روی اربعین ، گردشگرها ، کوهنوردان و کسانی که در شرایط اضطراری و بحرانی قرار می گیرند طراحی کرده ایم تا در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان دسترسی به آب سالم را داشته باشند .
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#نی حیات

#آب سالم

خبر های دیگر
news-image
تسهیل درجذب آلودگی‌های نفتی از روی سطح آب‌های ساکن و آزاد

ایده توپ‌های بتنی جاذب مواد نفتی، از محصولات استخراجی اختراع «سنگدانه های سبک مسلح سبز»است، که با استفاده از سوپر جاذب‌ه ...


news-image
سوزني براي تزريق هدفمند دارو به مغز

دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) موفق به توسعه سوزن فوق نازکی شده اند که قادر به انتقال


news-image
لزوم نشر و توسعه فرهنگ علم‌و‌فناوری و دانش‌بنیان میان آحاد مردم و مسئولان

اسماعیل پیرعلی؛ رییس پارک علم‌و‌فناوری استان چهارمحال‌و‎بختیاری معتقد است: مادامی که فرهنگ علم‌و‌فناوری به عنوان یک ارزش ...