توسط محققان موسسه گلادستون | نخبه ها
خدمات مرکز


توسط محققان موسسه گلادستون
news-image


برای اولین بار، محققان موسسه گلادستون، با استفاده از تکنولوژی CRISPR، سلولهای پوست موش را به سلول های بنیادی تبدیل کردند. رویکرد نوآورانه یک روش بالقوه ساده تر برای تولید نوعی سلول ارزشمند ارائه می دهد و بینش های مهم را در فرآیند برنامه ریزی سلولی فراهم می کند.
"این روشی جدید برای ایجاد سلول های بنیادی چندگانه است و اساسا از آنچه  قبلا ساخته شده اند متفاوت است. "در ابتدای مطالعه، ما فکر نمی کردیم که این بتواندکار کند، اما ما می خواستیم حداقل سعی کنیم به این سوال پاسخ دهیم: آیا می توان یک سلول را توسط یک برنامه مجددا برنامه ریزی کرد؟" باز کردن یک مکان خاص از ژنوم؟ و پاسخ مثبت است."

سلول های بنیادی پلوروپتوتین را تقریبا می توان به هر نوع سلولی در بدن تبدیل کرد. در نتیجه، آنها یکی از منابع کلیدی درمانی برای شرایط غیر قابل درمان مانند نارسایی قلبی، بیماری پارکینسون و کوری هستند.  آنها همچنین مدل های بسیار خوبی برای مطالعه بیماری ها و ابزارهای مهم برای آزمایش داروهای جدید در سلول های انسانی هستند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
بالاترین رسانایی الکتریکی با نانومواد دو بعدی

روزهای گذشته پس از توضیحاتی درباره نانو مواد، به نانوموادهای «صفر بعدی» و «یک بعدی»


news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
لاغری با تزریق دی‌اکسید کربن

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که با روش کربوکسی درمانی که در آن گاز بی‌خطر دی‌اکسید کربن با سوزن‌های بسیار ظریف در ...