توسط محققان موسسه گلادستون | نخبه ها
خدمات مرکز


توسط محققان موسسه گلادستون
news-image


برای اولین بار، محققان موسسه گلادستون، با استفاده از تکنولوژی CRISPR، سلولهای پوست موش را به سلول های بنیادی تبدیل کردند. رویکرد نوآورانه یک روش بالقوه ساده تر برای تولید نوعی سلول ارزشمند ارائه می دهد و بینش های مهم را در فرآیند برنامه ریزی سلولی فراهم می کند.
"این روشی جدید برای ایجاد سلول های بنیادی چندگانه است و اساسا از آنچه  قبلا ساخته شده اند متفاوت است. "در ابتدای مطالعه، ما فکر نمی کردیم که این بتواندکار کند، اما ما می خواستیم حداقل سعی کنیم به این سوال پاسخ دهیم: آیا می توان یک سلول را توسط یک برنامه مجددا برنامه ریزی کرد؟" باز کردن یک مکان خاص از ژنوم؟ و پاسخ مثبت است."

سلول های بنیادی پلوروپتوتین را تقریبا می توان به هر نوع سلولی در بدن تبدیل کرد. در نتیجه، آنها یکی از منابع کلیدی درمانی برای شرایط غیر قابل درمان مانند نارسایی قلبی، بیماری پارکینسون و کوری هستند.  آنها همچنین مدل های بسیار خوبی برای مطالعه بیماری ها و ابزارهای مهم برای آزمایش داروهای جدید در سلول های انسانی هستند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
پهپادی برای ماجراجویی در زیر آب ساخته شد

گلادیوس نام یک پهپاد قدرتمند است که ماجراجویی در زیر آب را برای علاقمندان ممکن می کند. یکی از مزایای این پهپاد شارژ ۴ سا ...


news-image
شهر سلول کجاست؟

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از نیازهای اساسی فناوری و تجاری‌سازی


news-image
سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور

ستاد توسعه ICT و فضای مجازی از «سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی» حمایت میکند