آب سالم و عاری از آلودگی در دسترس روستاییان قرار گرفت | نخبه ها
خدمات مرکز


آب سالم و عاری از آلودگی در دسترس روستاییان قرار گرفت
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، یک شرکت دانش بنیان صنعتی با استفاده از حمایت معاونت علمی توانست پکیچ هایی برای استفاده مدارس ، منازل و نانوایی های روستایی طراحی کند تا آب آشامیدنی و مصرفی آنها را عاری از هرگونه آلودگی آهن، منگنز، آرسنیک و سولفید هیدروژن  در دسترس آنها قرار دهد .
مرتضی غلامی مدیرعامل شرکت شیمی گستر محیط زیست ضمن اشاره به این موضوع  که تامین آب اجتماعات کوچک همیشه یکی ازدغدغه های اساسی شرکت های آب و فاضلاب کشوری بوده است بیان کرد : با طراحی این پکیج ها توانسته ایم آب سالم را در مناطق روستایی تامین کنیم و از راه فروش پکیج های مختلف درآمد زایی خوبی نیز داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه این شرکت در پارک علم و فناوری گلستان مستقر است گفت : برنامه ریزی‌هایی برای صادرات محصولات دانش بنیان این شرکت انجام شده و در نظر داریم تا با توسعه تولید این محصولات اقدام به صادرات آنها به کشورهایی همچون عراق و آسیای میانه داشته باشیم.
غلامی همچنین به حمایت معاونت علمی از تولیدات دانش بنیان این شرکت اشاره کرد و گفت : ما با دریافت تسهیلات از سوی معاونت علمی برنامه ریزی هایی را انجام داده ایم تا تولید محصولات دانش بنیان  خود را در حوزه تصفیه آب گسترش دهیم.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#روستا

#آب سالم

خبر های دیگر
news-image
تولید برق از میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات الکتریسیته را به همان شیوه ای تولید و انتقال می دهند که محلول نمکی یک مدار الکتریکی اینکار را می کند.ا ...


news-image
میدان دادن به بخش خصوصی راهکار تولید فناوری از پژوهش‌های کاربردی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: شکوفایی خروجی نیروی انسانی در تولید فناوری با ایجاد محیط مساعد کسب و کار محقق می‌شو ...


news-image
درمان قاعدگی دردناک با سنبل‌الطیب

سنبل‌الطیب، یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی در ایران و جهان است که از دیرباز موردتوجه پزشکان بوده است