آب سالم و عاری از آلودگی در دسترس روستاییان قرار گرفت | نخبه ها
خدمات مرکز


آب سالم و عاری از آلودگی در دسترس روستاییان قرار گرفت
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، یک شرکت دانش بنیان صنعتی با استفاده از حمایت معاونت علمی توانست پکیچ هایی برای استفاده مدارس ، منازل و نانوایی های روستایی طراحی کند تا آب آشامیدنی و مصرفی آنها را عاری از هرگونه آلودگی آهن، منگنز، آرسنیک و سولفید هیدروژن  در دسترس آنها قرار دهد .
مرتضی غلامی مدیرعامل شرکت شیمی گستر محیط زیست ضمن اشاره به این موضوع  که تامین آب اجتماعات کوچک همیشه یکی ازدغدغه های اساسی شرکت های آب و فاضلاب کشوری بوده است بیان کرد : با طراحی این پکیج ها توانسته ایم آب سالم را در مناطق روستایی تامین کنیم و از راه فروش پکیج های مختلف درآمد زایی خوبی نیز داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه این شرکت در پارک علم و فناوری گلستان مستقر است گفت : برنامه ریزی‌هایی برای صادرات محصولات دانش بنیان این شرکت انجام شده و در نظر داریم تا با توسعه تولید این محصولات اقدام به صادرات آنها به کشورهایی همچون عراق و آسیای میانه داشته باشیم.
غلامی همچنین به حمایت معاونت علمی از تولیدات دانش بنیان این شرکت اشاره کرد و گفت : ما با دریافت تسهیلات از سوی معاونت علمی برنامه ریزی هایی را انجام داده ایم تا تولید محصولات دانش بنیان  خود را در حوزه تصفیه آب گسترش دهیم.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#روستا

#آب سالم

خبر های دیگر
news-image
«مشارکت بانوان» محور اصلی توسعه اقتصاد دانش بنیان

مجری ملی طرح ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست گفت: بانوان در توسعه فناوریها و اقتصاد دانشبنیان نقشی کلیدی ایفا ...


news-image
هدست‌ سینمای خانگی که به کاربرانش آگاهی می دهد

یک شرکت در نمایشگاه CES2018 از یک هدست‌ سینمای خانگی رونمایی کرد که به کاربر اجازه می دهد


news-image
شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی تقویت می‌شوند

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت