نسل سوم سلول‌های خورشیدی در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت | نخبه ها
خدمات مرکز


نسل سوم سلول‌های خورشیدی در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روزی دیگر با طلوع خورشید از سراوان آغاز می شود. آسمان صاف است. دیگر هیچ فردی نگران آلودگی هوا نیست. دیگر بحثی از گرم شدن کره زمین در مجامع بین المللی وجود ندارد. سال 1410 است. انرژی های تجدیدپذیر به سرعت توسعه یافته است. هر خانه ای با داشتن پنل های خورشیدی بر پشت بام انرژی مصرفی خود را تامین می کند. 
تولید انرژی از خورشید مسیری که قدم نهادن در آن امیدها را برای داشتن آینده ای پاک افزون کرده است و حتی کشورهایی که بهره کمی از این منبع خدادادی برده اند در تلاش هستند تا با توسعه فناوری ها حداکثر بهره برداری را از آن داشته باشند. اما ما در ایران پتانسیل خوبی در این زمینه داریم.
بله تولید برق از انرژی خورشیدی یکی از منابع تأمین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است. این موضوع در سال های اخیر، مورد توجه قرار گرفته است. ایران نیز با توجه به قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب یکی از بهترین مناطق در امکان  استفاده از انرژی خورشیدی است.
در راستای اهمیت این موضوع استارتاپی نوپا قدم در مسیری پرچالش اما جذاب و امید بخش گذاشت تا با ایده آنها افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و کارآمدترین راهکار برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تحقق یابد.
این استارتاپ اقدام به تولید سلول خورشیدی نسل سوم کرده است تا علاوه بر تبدیل انرژی نورانی به الکتریکی و تولید برق، محصولی را طراحی کند که وزن سبک و شفافیت بالایی داشته باشد. همچنین امکان استفاده از سلول خورشیدی در کاربری های متعدد را فراهم کند.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#سلول‌های خورشیدی

#تجاری‌سازی

خبر های دیگر
news-image
پارک فناوری پردیس معاونت علمی، میزبان نخستین المپیاد بین‌المللی فناوری‌نانو

پارک فناوری پردیس معاونت علمی از امروز به مدت شش روز میزبان اولین المپیاد جهانی فناوری‌نانو است. نمایندگانی از کشورهای ت ...


news-image
رشد پانزده درصدی متقاضیان حضور در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با اعلام آمادگی 39 واحد از سراسر کشور از اسفندماه سال 96 آغا ...


news-image
جداسازی مایعات با استفاده از لیزر امکان‌پذیر شد

محققان در بخش لیزر، موفق شدند ضمن ایجاد فازهای مختلف، دو مایع ترکیب‌شده را جدا کنند