برای اولین بار در جهان یک مرد دومین پيوند چهره را دریافت کرد | نخبه ها
خدمات مرکز


برای اولین بار در جهان یک مرد دومین پيوند چهره را دریافت کرد
news-image


آژانس های پزشکی فرانسه اعلام کردند مردی که هفت سال پیش پیوند چهره را دریافت کرده بود، پس از تقریبا دو ماه از رد پیوند یک چهره از اهداکننده دوم دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از medicalxpress، مردی که هفت سال پیش پیوند چهره را دریافت کرده بود،  پس از تقریبا دو ماه از رد پیوند یک چهره از اهداکننده دوم دریافت کرد.
به گفته اولیویر باستین از اداره زیست پزشکی فرانسه این اولین بار در تاریخ پیوند است که پزشکان یک چهره اهدایی را جایگزین چهره اهدایی دیگری کرده اند.

یک پیوند می تواند به گیرندگان، اغلب قربانیان حوادث، خشونت، یا اختلالات ژنتیکی نادر، کمک کند تا وظایف اساسی مانند تنفس، خوردن و صحبت کردن را از سر بگیرند و ارتباطات غیر کلامی را از طریق لبخند و اخم برقرار کنند.

اما این همچنین به معنای وابستگی تمامی طول عمر به داروهای ایمنی برای متوقف کردن رد پیوند توسط بدن است. این داروها می تواند یک فرد را در معرض آلودگی و سرطان قرار دهد.

این یک روش نادر است که کمتر از 40 عملیات انجام شده  تا به امروز داشته است و حداقل شش بیمار جان خود را از دست داده اند.
با توجه به بیانیه مطبوعاتی مشترک صادر شده توسط آژانس تحقیقات زیست پزشکی و سیستم بیمارستان دولتی AP-HP،آخرین دریافت کننده در سن40 سالگی، در روز دوشنبه در بیمارستان پاریس زیر تیغ، برای یک پروسه که تقریبا یک روز کامل ادامه داشت، تحت عمل پیوند قرار گرفت.

پیوند اصلی انسان در روز 30 نوامبر طی یک عملیات برداشته شد و تا زمان پیوند، در حمایت از زندگی در یک کما القا شده نگه داشته شد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
خودکفایی در زمینه تولید محصولات آرایشی از منابع ایمن دریا امکان‌پذیر می‌شود

در پی برگزاری مسابقه ایده بازار دریایی در استان ایده ماسک صورت ژلاتین دریایی مقام نخست را از آن خود کرد که در پی این تول ...


news-image
شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تحلیل داده تقویت می‌شوند

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی مسابقه "تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS) " را با همکاری ستاد توسعه زیست ...


news-image
نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برگزار شد

نشست هم‌اندیشی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.