مشکلاتی که امنیت فضای مجازی را نشانه رفته است | نخبه ها
خدمات مرکز


مشکلاتی که امنیت فضای مجازی را نشانه رفته است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، از اینرو نپرداختن به موضوع حفظ امنیت این فضا تهدیدی جدی برای توسعه و پیشبرد و کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور است .
در این راستا مسوولان مرتبط سندی را تحت عنوان سند راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور تدوین و به دستگاه ها ابلاغ کردند تا در جهت حفظ امنیت فعالیت کاربران در فضای مجازی اجرایی شود .
پس از ابلاغ سند راهبردی و توسعه کاربرد فضای مجازی در میان کاربران و انجام کسب و کارهای نوین مبتنی بر بستر مجازی موضوع حفظ امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور بسیار جدی تر از سوی دستگاه ها و نهادهای مربوطه پیگیری و بررسی شد .
زیرا صنعت نوپای امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور که به اختصار افتا نامیده می شود، مانند نهالی است که برای رشد و تعالی نیازمند مراقبت و محافظت است. این نهال برای ادامه راه با  مخاطراتی مواجه است که باید در برابر آنها مقاومت کند و نیازمند محافظت است از اینرو نخستین قدم ، شناخت مشکلات وچالش های پیش رو این حوزه و تلاش برای رفع آن است. 
در این گزارش بخش های مختلف تبادل اطلاعات در فضای مجازی بررسی شده که در بخش مشکلات عمومی کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات به موضوع دریافت وجوه بالا از تولید کننده از جمله بیمه، مالیات و عوارض شهرداری بوده که موجب افزایش قیمت تمام شده محصول بومی در برابر محصول خارجی می شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# امنیت

#فضای مجازی

خبر های دیگر
news-image
ترکیب عوامل ژنتیکی بر آناتومی مغز تاثیر می گذارد

مطالعات محققان دانشگاه زوریخ در سوئیس نشان می دهد ترکیب عوامل ژنتیکی و غیر ژنتیکی نه تنها بر عملکرد مغز، بلکه بر آناتومی ...


news-image
کاهش 80 درصدی مشکلات زیست‌محیطی با دستگاه جداسازی پسماند از مبداء

یک شرکت دانش‌بنیان داخلی حاضر در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های آب؛ موفق به ساخت دستگاه کمپوست خانگی شده است، ...


news-image
نمایشگری برای تایپ و انتقال سریع مطالب تولید شد

در بسیاری از مواقع ما نیاز به استفاده از رایانه برای تایپ کردن داریم، اما در شرایطی هستیم که به آن دسترسی نداریم و از سو ...