مشکلاتی که امنیت فضای مجازی را نشانه رفته است | نخبه ها
خدمات مرکز


مشکلاتی که امنیت فضای مجازی را نشانه رفته است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، از اینرو نپرداختن به موضوع حفظ امنیت این فضا تهدیدی جدی برای توسعه و پیشبرد و کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور است .
در این راستا مسوولان مرتبط سندی را تحت عنوان سند راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور تدوین و به دستگاه ها ابلاغ کردند تا در جهت حفظ امنیت فعالیت کاربران در فضای مجازی اجرایی شود .
پس از ابلاغ سند راهبردی و توسعه کاربرد فضای مجازی در میان کاربران و انجام کسب و کارهای نوین مبتنی بر بستر مجازی موضوع حفظ امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور بسیار جدی تر از سوی دستگاه ها و نهادهای مربوطه پیگیری و بررسی شد .
زیرا صنعت نوپای امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور که به اختصار افتا نامیده می شود، مانند نهالی است که برای رشد و تعالی نیازمند مراقبت و محافظت است. این نهال برای ادامه راه با  مخاطراتی مواجه است که باید در برابر آنها مقاومت کند و نیازمند محافظت است از اینرو نخستین قدم ، شناخت مشکلات وچالش های پیش رو این حوزه و تلاش برای رفع آن است. 
در این گزارش بخش های مختلف تبادل اطلاعات در فضای مجازی بررسی شده که در بخش مشکلات عمومی کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات به موضوع دریافت وجوه بالا از تولید کننده از جمله بیمه، مالیات و عوارض شهرداری بوده که موجب افزایش قیمت تمام شده محصول بومی در برابر محصول خارجی می شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# امنیت

#فضای مجازی

خبر های دیگر
news-image
پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد

درمطالعه جدید پروتزمغزی برای تقویت حافظه روی انسان در مرکز پزشکی باپتیست ویک پریس، نصب و آزمایش شد، حافظه کوتاه مدت و بل ...


news-image
پهپادهای ایرانی با برند ملی اوج می‌گیرند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، گفت: ستاد در تلاش است تا برای پهپادهای تولید شده در کش ...


news-image
پنج عادت سالمی که یک دهه عمر را افزایش می دهد

مطالعه جدید محققان "دانشگاه هاروارد" (Harvard University) نشان داد افرادی که پنج عادت سالم را در بزرگسالی انجام می‌دهند، ...