صنعت و بازار رنگ و رزین به دنبال تسهیل درتبادل فناوری است | نخبه ها
خدمات مرکز


صنعت و بازار رنگ و رزین به دنبال تسهیل درتبادل فناوری است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ عبدالرضا مجدالدین مدیر کل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازارمعاونت علمی ، در نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت، بازار و دانشگاه در حوزه رنگ و رزین توسعه و نفوذ فناوری در حوزه‌‌ها و صنایع با سطح فناوری متوسط و پایین، ایجاد همگرایی و هم‌‌افزایی میان نهادهای موجود در بخش‌‌های دانش، صنعت و بازار و حمایت از توسعه و فروش محصولات فناورانه و دانش‌‌بنیان را از اهداف اصلی تاسیس کانون برشمرد.
وی ضمن معرفی ظرفیت‌‌ها، ساختارها و برنامه‌‌های توسعه فناوری و نوآوری در معاونت علمی  از جمله؛ حمایت از شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان و خلاق، ایجاد و توسعه مراکز نوآوری، حمایت از انجام طرح‌‌های کلان ملی فناوری و تجاری‌‌سازی فناوری، بهره‌‌گیری صنعت از این ظرفیت‌‌ها را به‌‌منظور حفظ رقابت‌‌پذیری و توسعه فناوری ضروری دانست. 
 مجدالدین به نقش کلیدی کانون در شناسایی و حل نیازها و مسائل فناورانه صنعت از طریق بهره‌‌گیری از ظرفیت‌‌های یاد شده اشاره کرد.
درادامه این نشست تباشیری نماینده هیات موسس کانون رنگ و رزین، ضمن اعلام آمادگی کانون جهت جلب مشارکت و عضویت سایر فعالان صنعت و دانشگاه رنگ و رزین، ابراز امیدواری کرد: با حمایت فعالان این حوزه و توسعه کمی و کیفی، این کانون بتواند فعالیت خود را به طور موثرتر و فراگیرتر آغاز کند.  
در ادامه جلسه برخی از فعالان رنگ و رزین به بیان دیدگاه‌‌ها و نظرات خود در مورد نحوه تاسیس و اجرای برنامه‌‌های کانون پرداختند.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# بازار رنگ 

#تبادل فناوری

خبر های دیگر
news-image
خودروهای الکتریکی

SYMBIOZ آینده رنو را میسازد


news-image
مراقب دستگاه‌های تصفیه هوا باشید

یافته‌های جدید پژوهشگران نشان می‌دهد استنشاق گاز اوزون که در برخی دستگاه‌های تصفیه هوا ایجاد می‌شود، می‌تواند موجب بروز ...


news-image
بازگرداندن دامنه حرکتی زانو بعد از انجام عمل جراحی

از سوی پژوهشگران کشور دستگاهی برای فیزیوتراپی زانو در بعد از اعمال جراحی