باکتری ها حیات را شکل داده اند | نخبه ها
خدمات مرکز


باکتری ها حیات را شکل داده اند
news-image


یافته های دانشمندان نشان می دهد حدود دو میلیارد سال پیش، ترکیب برخی باکتری ها و سلول های موجودات زنده اولیه موجب شکل گیری میتوکندری در حیوانان و انسان و کلروپلاست در گیاهان شده و بنای حیات زمینی به این ترتیب شکل گرفت.
تمامی موجودات زنده از جمله انسان، حیات خود را مدیون وجود سلول هایش است. این سلول ها، واحدهای اولیه حیات را تشکیل داده و یافته های دانشمندان نشان می دهد ارتباط بین باکتری ها و این سلول ها در حدود 2 میلیارد سال پیش، رخ داده و به این ترتیب ما حیات خود را مدیون این رویداد هستیم.

دانشمندان اعتقاد دارند شباهت رفتاری و ژنتیکی بین سلول های انسان، حیوانات ، گیاهان و باکتری ها تصادفی نبوده و این زیرمجموعه های سلول های تخصصی، نسل های باکتری های باقیمانده آزادی هستند که به شکل یکپارچه به یکدیگر متصل شده اند.

لازم به یادآوری است که انسان، گیاهان و حیوانات به جای سلولهای پروکریوت تک سلولی (single-celled prokaryotic)، دارای سلول های یوکاریوتی پیچیده ای (complex eukaryotic cells) هستند که دی ان ای آن ها به هسته متصل است. این سلول ها شامل اندام های تخصصی مانند میتوکندری یا نیروگاه سلولی و کلروپلاست می شود که نور خورشید را در گیاهان به قند  تبدیل می کند

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
آب شیرین‌کن‌های پرتابل با استفاده از پنل‌های خورشیدی تولید شد

یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی آب شیرین‌کن‌های پرتابلی را با استفاده از پنل‌های خورشی ...


news-image
ابداع جایگزینی برای دیسک بین‌مهره‌ای

پژوهشگران آمریکایی موفق شدند با کمک مهندسی زیستی، جایگزینی برای دیسک بین‌مهره‌ای آسیب دیده ابداع کنند.


news-image
درمان روماتیسم با گیاهان داروئی

بیماری ‌های روماتولوژیک مانند استئوآرتریت‌، آرتریت روماتوئید‌، کمردرد و فیبرومیالژی بسیار شایع هستند.