طعم شیرین توانمندی ایران در تأمین تجهیزات آزمایشگاهی دانش‌بنیان | نخبه ها
خدمات مرکز


طعم شیرین توانمندی ایران در تأمین تجهیزات آزمایشگاهی دانش‌بنیان
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تانک‌های قدیمی، تجهیزات نظامی و ادوات جنگی ساکن و بی حرکت در این باغ سرسبز جاخوش کرده است. اما کمی آن‌سوتر و در سالن نمایشگاه باغ‌موزه دفاع مقدس، غوغایی برپاست، این سو نمایان‌گر هشت سال افتخار آفرینی یک برهه از زمان ایران است و کمی آن‌سوتر، نمایشی از افتخاراتی پر تلألو از زمان اکنون. 
تلاش برای حفظ و صیانت از غرورمان، افتخار و توانمان به ثمر نشسته است و امروز درخت امیدبخش انقلاب اسلامی با بذر تلاش، یادآوری و درس‌آموزی گذشته میوه شیرین‌اش را پیشکش جامعه کرده است. نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در کنار تمامی رخ‌نمایی‌ها و افتخارآفرینی‌ها میزبان یک بخش ویژه است، شرکت‌های دانش‌بنیان، سپهر اقتصاد کشور را روشن‌تر کرده‌اند و تعدادی از پرشمارشان، دستاوردهایشان را به این نمایشگاه آورده‌اند.
سال‌های محدودیت و محرومیت‌های مغرضانه راه را برای پیشرفت فناوری و دانشی اگرچه ناهموار، اما سد نکرده است روند تجهیزات آزمایش گاهی دانش‌بنیان که نشان ایران‌ساخت دارند، گواه این حقیقت. جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان سازنده این تجهیزات، ساخته‌هایشان را در این نمایشگاه که به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بر پا شده است عرضه می‌کنند.
گام گذاشتن در صنعت حرارت
آترا حرارت‌سازان شرکت دانش‌بنیانی است که با تجهیزاتی چون کوره‌های آسانسوری، به این نمایشگاه آمده است. 
به گفته فریدون کاویانی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، تجهیزات آزمایشگاهی حرارتی نیاز عمده صنایع گوناگون است و ضرورت ساخت داخلی تجهیزات این حوزه حیاتی محسوب می‌شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#دانش‌بنیان

#تجهیزات آزمایشگاه

خبر های دیگر
news-image
محصول پاك با بازدهی بيشتر نياز اساسي كشور است

ضرورت استفاده از جديدترين يافته هاي علمي در بخش كشاورزي


news-image
تولید خودرو بدون آسیب به محیط‌زیست

شرکت ولوو اعلام کرده است که خودروهای این شرکت به سطح جدیدی از سبز بودن وارد شده‌اند


news-image
فراخوان ارسال آثار دوره سوم مسابقه نور گرامیداشت ابن رزاز جزری

دوره سوم مسابقه نور گرامیداشت «ابن‌رزاز جزری» با همکاری بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رس ...