4 خدمت جدید نقشه برداری مغز به پژوهشگران رسید | نخبه ها
خدمات مرکز


4 خدمت جدید نقشه برداری مغز به پژوهشگران رسید
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو سال پیش با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرکزی مختص فعالیت های نقشه برداری مغز گشایش یافت تا به محققان و پژوهشگران کل کشور خدمات در این حوزه ارائه شود. امروز بعد از گذشت دو سال و همزمان با چهلمین سال از پیروزی انقلاب اسلامی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز خدمات جدیدی را برای ارائه به پژوهشگران به لیست خدمات خود افزوده است. این مرکز از این خدمات شامل آزمایشگاه ارزیابی شناختی، راهاندازی شیفت کاری دوم، راهاندازی فاز دوم سرور قدرتمند سریع محاسباتی، آزمایشگاه واقعیت مجازی رونمایی کرد. 
آزمایشگاه ارزیابی شناختی راه اندازی شد
هر یک از این خدمات تاثیر در مسیر تحقیقات محققان دارد. با اجرایی شدن مراحل راهاندازی آزمایشگاه ارزیابی شناختی در آزمایشگاه ملی نقشهبرداری مغز ، این بخش از آزمایشگاه با مجموعه آزمونهای مجموعه ارزیابی عصب روانشناختی کمبریج و  با کامپیوتر صفحه نمایش لمسی All-in-One آغاز به کار کرد. ارزیابی عصب روانشناختی کمبریج مجموعهای است که به مسائل فرهنگی و زبانی وابسته نیست و دارای ۲۵ آزمون است و یکی از معتبرترین مجموعههای ارزیابی عصب روانشناختی برای استفادههای پژوهشی و بالینی است.  

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#نقشه برداری مغز

# آزمایشگاه ملی

خبر های دیگر
news-image
پوستر جشنواره «ایران‌ساخت» رونمایی شد

پوستر دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با تاکید بر بالندگی و پیشرفت کالاهای باکیفیت داخلی رونمایی شد.


news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
پشت گوشی خود پهباد سوار کنید

با یک گارد موبایل آشنا شوید که به پرواز درمی‌آید و از شما سلفی می‌گیرد.ش