نجات‌بخش عارضه‌های چشمی | نخبه ها
خدمات مرکز


نجات‌بخش عارضه‌های چشمی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، می گویند مادر تمام سلول ها است. می تواند به تمام سلول های بدن تبدیل شود. مزایای بیشماری دارد.  در کنار همه این موارد باید گفت در مواردی برای بیماران آخرین راه نجات است، آن هم زمانی که دیگر دارو اثر ندارد.  بله صحبت از سلول های بنیادی است. سلول هایی که جوانه امید را در دل بیماران و خانواده هایشان رشد می دهند. 
سلول های بنیادی در بافت های مختلف بدن وجود دارند و در ترمیم بافت‌های مختلف بدن بدنبال آسیب و جراحت موثرهستند در این میان به سراغ  چشم رفتیم تا از کاربرد سلول های بنیادی در درمان آسیب های چشمی آگاه شویم. 
علیرضا برادران رفیعی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره کاربرد سلول های بنیادی در حوزه چشم می گوید: در هر بافتی از بدن تعدادی سلول بنیادی وجود دارد پس چشم نیز این سلول ها را دارد. البته هر بخشی از چشم سلول بنیادی مربوط به خود را دارا است به عنوان مثال قرنیه سلول بنیادی مربوط به خود را دارد. 
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#درمان چشم

#سلول‌های بنیادی

خبر های دیگر
news-image
پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود

پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشورهای اسلامی از 8 اسفندماه، به مدت چهار روز در دانشگاه کراچی پاکستان ...


news-image
همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت

همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت جامعه، نیمه مهر ماه امسال در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ...


news-image
از بین بردن زباله‌های فضایی با توپخانه لیزری

آژانس فضایی روسیه قصد دارد برای از بین بردن زباله‌های فضایی، یک توپخانه لیزری ابداع کند.