نجات‌بخش عارضه‌های چشمی | نخبه ها
خدمات مرکز


نجات‌بخش عارضه‌های چشمی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، می گویند مادر تمام سلول ها است. می تواند به تمام سلول های بدن تبدیل شود. مزایای بیشماری دارد.  در کنار همه این موارد باید گفت در مواردی برای بیماران آخرین راه نجات است، آن هم زمانی که دیگر دارو اثر ندارد.  بله صحبت از سلول های بنیادی است. سلول هایی که جوانه امید را در دل بیماران و خانواده هایشان رشد می دهند. 
سلول های بنیادی در بافت های مختلف بدن وجود دارند و در ترمیم بافت‌های مختلف بدن بدنبال آسیب و جراحت موثرهستند در این میان به سراغ  چشم رفتیم تا از کاربرد سلول های بنیادی در درمان آسیب های چشمی آگاه شویم. 
علیرضا برادران رفیعی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره کاربرد سلول های بنیادی در حوزه چشم می گوید: در هر بافتی از بدن تعدادی سلول بنیادی وجود دارد پس چشم نیز این سلول ها را دارد. البته هر بخشی از چشم سلول بنیادی مربوط به خود را دارا است به عنوان مثال قرنیه سلول بنیادی مربوط به خود را دارد. 
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#درمان چشم

#سلول‌های بنیادی

خبر های دیگر
news-image
آینده‌ای درخشان در انتظار خودروهای خودران

متخصصان و تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که تا سال 2040 میلادی شاهد این باشیم


news-image
دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی امیدوارکننده است

معاون اول رییس جمهوری در جلسه هیأت امناء پارک فناوری پردیس معاونت علمی


news-image
ماهواره های فضایی مورد هدف هکرهایی قرار گرفته اند

مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) با اعلام گزارشهای جهانی از هک ماهواره های فضایی، نسبت به حمل ...