تقدیر از چهار ایرانی به‌عنوان داوران نشریه علمی لنست | نخبه ها
خدمات مرکز


تقدیر از چهار ایرانی به‌عنوان داوران نشریه علمی لنست
news-image


لنست (The Lancet) به‌عنوان یکی از معتبرترین نشریات علمی جهان به‌تازگی از داوران خود قدردانی کرده است که در میان آن‌ها چهار نام ایرانی نیز به چشم می‌خورد.
وقتی‌که بحث از افتخارآفرینی ایرانیان در جهان به میان می‌آید، بسیاری از ما به یاد المپیادها و رقابت‌های علمی بین‌المللی می‌افتیم. بسیاری از جوانان ما در این رقابت‌ها به افتخارهای بزرگی دست پیدا می‌کنند با این وجود جبهه دیگری  برای افتخارآفرینی وجود دارد که بیشتر ما از آن ناآگاه هستیم.

مسابقات علمی مختلف نیاز به داورانی آگاه و عالم دارد تا بتوانند کار خوب را از کار عالی تفکیک کنند و به همین دلیل نیز وقتی‌که در یک رقابت علمی، داوری از کشور ما حضور دارد، این امر را باید به معنای یک افتخار ملی دانست. نشریه لنست (The Lancet) یکی از مهم‌ترین نشریات علمی جهان به‌حساب می‌آید و در زمینه علوم پزشکی به فعالیت مشغول است.

این نشریه به‌تازگی اقدام به تقدیر از داوران خود کرده است  که در میان آن‌ها نام چهار داور ایرانی نیز به چشم می‌خورد. این چهار نفر، عبدالمحمد کج باف زاده، داود خلیلی، رضا ملک‌زاده و در کمال ناباوری کیونگ مو کیم (Kyung Mo Kim) هستند. البته درباره نام آخر تردید بسیار زیادی وجود دارد و نام یاد شده دقیقا یک نام کره‌ای است و به‌شخصه اعتقاد دارم که نام او به‌اشتباه در میان داوران ایرانی در فهرست تقدیر شدگان درج شده است.

از سوی دیگر افرادی مانند فروغ فرخ یار در این فهرست حضور دارند که از سوی کشور کانادا معرفی و مورد تقدیر قرار گرفته‌اند. بدون شک مسئولان این فهرست در کار خود اندکی بی‌دقتی کرده‌اند که برای نشریه‌ای مانند لنست بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران از کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی


news-image
پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد

درمطالعه جدید پروتزمغزی برای تقویت حافظه روی انسان در مرکز پزشکی باپتیست ویک پریس، نصب و آزمایش شد، حافظه کوتاه مدت و بل ...


news-image
توانمندی دانش‌بنیان‌ها مدیریت تالاب‌ها را ارتقا می‌دهد

توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های گوناگون به کار می‌آید. تقویت ارتقای مدیریت منابع طبیعی تالاب‌‌ها در کشور یکی ا ...