استفاده از امکانات پزشکی هسته‌ای برای پژوهشگران تسهیل شد | نخبه ها
خدمات مرکز


استفاده از امکانات پزشکی هسته‌ای برای پژوهشگران تسهیل شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تیر ماه سال گذشته سال خوبی برای حوزه پیش بالینی کشور بود. چرا که نخستین آزمایشگاه پیش بالینی در دانشگاه تهران راه اندازی شد تا مسیر پیچیده تحقیقات در این حوزه را هموار کند. این مرکز با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تجهیزات با فناوری «های تک» مجهز شد. تجهیزاتی که تمام آنها ساخته و طراحی ایران ساخت و شرکت های دانش بنیان است. در حال حاضر پس از گذشت یک سال از قعالیت این مجموعه خدمات و امکانات خوبی در اختیار محققان کشور قرار گرفته است.
بنابراین این مرکز مجهز به چندین آزمایشگاه است که محققان در هر یک از آنها بخشی از تحقیقات مرتبط با حوزه پیش بالینی را پیش می برند.
بخش پزشکی هسته ای یکی از آزمایشگاه های این مرکز است. پزشکی هسته ای شاخه ای از پزشکی مولکولی است که از مواد رادیواکتیو برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می کند. ویژگی پزشکی هسته ای در این است که توانایی ارائه دادن اطلاعات تصویری از فیزیولوژی و عملکردهای متابولیکی بدن را دارد. درصورتی‌که دیگر مدالیته های تصویربرداری پزشکی همانند ام آر آی و سی تی عموماً اطلاعات ساختاری و آناتومیکال تولید می کنند.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#آزمایشگاه پیش‌بالینی

#پزشکی هسته‌ای

خبر های دیگر
news-image
مردم هلندی با زباله های خود ساختمان می سازند

اخبار جدید از کشور هلند، حاکی از آن است که قرار است سازه ای با استفاده از زباله های شهروندان در این کشور ساخته شود.


news-image
تست قندخون بایک برچسب

یکی از مشکلات روزمره ای که در زندگی افراد مبتلا به بیماری قند خون وجود دارد، ضرورت انجام تست قند خون با سوراخ کردن مرتب ...


news-image
ایران به بازارهای نوظهور دارویی ورود کرد

یک شرکت دانش بنیان داخلی به عنوان بزرگ ترین مرکز تحقیقات دارویی در کشور تاسیس شد. این شرکت در زمینه تولید مواد با ارزش ا ...