نیازهای کشور در زمینه زیرساخت ارتباطات فضا پایه تامین می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نیازهای کشور در زمینه زیرساخت ارتباطات فضا پایه تامین می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی در چارت جدید سازمانی یکی از اولویت های خود را، تامین زیرساخت‌های ارتباطات فضا پایه قرار داده است.
این زیرساخت ها سازگار با بستر مخابراتی زمین پایه است و می تواند به نیازهای داخلی و منطقه ای پاسخ دهد. استفاده از فناوری فضایی در خدمت رفاه جامعه، مدیریت منابع و ارتقا بهره وری خواهد بود. ستاد تلاش می کند بستر و زمینه را برای افزایش فعالیت بخش خصوصی و کسب وکارهای نوین فراهم کند تا از این طریق با توسعه خدمات فضاپایه در کشور باعث ارتقای سطح رفاه جامعه و مدیریت بهینه منابع شود.
کلیه خدمات و محصولات فضاپایه یا زمین پایه مرتبط با کاربری یا اکتشافات فضایی اعم از مخابرات، مشاهده زمین، سنجش از دور، ناوبری و موقعیت یابی، امنیت فضایی، زیست فضایی و علوم و اکتشافات فضایی می شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#ارتباطات

#فضا پایه

خبر های دیگر
news-image
درختی که با آلودگی هوا مقابله می کنند

حتما تا به حال عکس درختانی رویایی به رنگ روشن و با برگ های بادبزنی را که در فضای مجازی دست به دست می شود بارها و بارها د ...


news-image
حسگرها و ابزارک‌های هوشمند در حوزه سلامت دیجیتال

دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی برنامه آینده‌نگاری علم‌ و فناوری در حوزه سلامت


news-image
تشخیص و درمان سرطان با تصویربرداری لیزری سه‌بعدی

انجمن اپتیک و فوتونیک ایران؛ کارگاه تصویربرداری لیزری سه بعدی باهدف معرفی روش‌های جدید تصویربرداری لیزری برای تشخیص سرط ...