سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور
news-image


ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، از «سامانه‌ی جامع اولویت های پژوهشی کشور» حمایت به عمل می آورد.

به گزارش سیتنا، شرکت های دانش بنیان حوزه ICT می توانند نیازمندیهای فناورانه خود جهت توسعه محصولات دانش بنیان را در قالب اولویت پژوهشی یا طرح پژوهشی در این سامانه به صورت رایگان اطلاع رسانی نمایند. این شرکتها می توانند به کمک ظرفیت ایجاد شده توسط این سامانه، از ظرفیت جامعه ی دانشگاهی در راستای توسعه ی محصولات دانش بنیان خود بهره مند شوند.

سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور به منظور جهت دهی پژوهش های دانشگاهی در راستای نیازهای دستگاه های اجرایی کشور و شرکت های دانش بنیان، به آدرسwww.olaviatha.ir راه اندازی شده است.

در این سامانه امکان مشاهده آزاد و رایگان کلیه اولویت های پژوهشی دستگاههای اجرائی کشور (حدود 35000 عنوان اولویت پژوهشی از 600 دستگاه) و برخی از شرکتهای دانش بنیان کشور در همه رشته های دانشگاهی از یک پنجره واحد و با قابلیت انواع مختلفی از جستجوها از سال 1392-1396 فراهم گردیده است.

پژوهشگران و محققین می توانند با تعریف پایان نامه های خود در راستای اولویت های پژوهشی دستگاههای کشور و یا شرکتهای دانش بنیان، از مزیت های مختلف آن همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در لیست اولویتهای استخدامی شرکتهای دانش بنیان کشور استفاده نمایند. فارغ التحصیلان نیز می توانند طرح‎های پژوهشی دستگاههای کشور و شرکتهای دانش بنیان را جستجو نموده و برای انجام آن اقدام نمایند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی در کشور گسترش می‌یابد

کارگاه آموزشی و تخصصی الکتروفیزیولوژی "پچ کلمپ" برای ترویج و گسترش مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی توسط دانشگاه ...


news-image
جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی، برگزار می‌شود

چهارمین دوره «جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» 21 تا 24 آبان ماه سال 97 برگزار می‎شود.


news-image
استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی

در بیمارستانی در فرانسه از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی بیماران در بخش اورژانس استفاده می شود.