نخستین موزه علم مغز و علوم اعصاب افتتاح می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین موزه علم مغز و علوم اعصاب افتتاح می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوی در حوزه علوم شناختی از «پردیس مغز من» بازدید کرد تا از نزدیک در روند پیشرفت فعالیت های مربوط به راه اندازی این مرکز قرار گیرد.
در جریان این بازدید پژمان نوروزی مجری طرح احداث و تجهیز این پردیس بیان کرد: این پردیس به عنوان نخستین موزه، مرکز علم مغز و علوم اعصاب شناختی همزمان با هفته آگاهی از مغز در اسفند ماه امسال افتتاح می شود.
وی ادامه داد: پردیس «مغز من» از 5 بخش ساختار مغز، مغز های متفاوت، مغز سلولی ، مغز های آینده و بخش شناختی تشکیل شده است. همچنین 19 ابزار و تجهیزات مشتمل بر سنجش اعصاب ، شبیه سازی ام ار ای ، بازی های شناختی ، مغز شفاف ، سیستم بینایی، تاریخچه شناخت مغز و دیگر حوزه های علوم اعصاب شناختی و دانش شناختی برای افزایش آگاهی اقشار مختلف مردم به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان نسبت به ذهن و مغزدراین مرکزعلمی نصب و راه اندازی می شود.
بر اساس این گزارش، اعتباری بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های ‌شناختی معاونت علمی و شهرداری تهران برای تجهیز این مرکز تخصیص یافته است.
در حال حاضر ذهن و مغز انسان و کارکردهای آن یکی از حوزه هایی است که در طول دوره های مختلف همواره مورد توجه فلاسفه ، دانشمندان و پژوهشگران قرار داشته است. دانشمندان و محققان به دنبال آن هستند که عامه مردم بتوانند از توانایی های مغزشان آگاهی پیدا کنند و به بهداشت و سلامت آن توجه بیشتری داشته باشند و با افزایش توانایی های مغز، با راه های پیشگیری از کاهش توان جسمی و ذهنی مغز نیز آشنا شوند.
 

منبع خبر: معاونت علمیو فناوری ریاست جمهوری

#مغز من

#نخستین موزه

خبر های دیگر
news-image
تولید مدارهای مولد با الهام از مارماهی برقی

محققان دانشگاه لوزیانا با شبیه‌سازی اندام مولد برق مارماهی برقی


news-image
تفاوت‌های امواج مغزی ایرانی‌ها و اروپایی‌ها توسط محققان کشورمان مشخص شد

بررسی تفاوت‌های بین‌فرهنگی در عملکرد شناختی و مغزی بین ایرانیان و اروپایی‌ها عنوان پروژه‌ای است که توسط محققان دانشگاه ت ...


news-image
ریل گذاری صادرات محصولات دانش بنیان تکمیل می شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان و صنعتی فناور از اولویت های معاونت علمی و فناو ...