راهکاری جدید برای اوقات خوش در منزل | نخبه ها
خدمات مرکز


راهکاری جدید برای اوقات خوش در منزل
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید رضا سجادی بنیان‌گذار و مدیرعامل مجموعه هوما در خصوص روند پیدایش این هوش مصنوعی به‌عنوان محصول خلاق، گفت: ایده اولیه هوما بسیار ساده‌تر از نمونه امروزی بود. در ابتدا به دستگاهی فکر می‌کردیم که بتواند عقب‌ماندگی تلویزیون به‌عنوان نقطه مشترک تمام خانه‌ها را از فناوری جبران کند.
وی توضیح داد: همه ما تلفن‌های هوشمند را می‌شناسیم و استفاده می‌کنیم. اما به تلویزیون به‌عنوان یک ابزار بسیار مفید و مؤثر در سرگرمی اعضای خانواده بی توجه هستیم. علت این امر عقب ماندن تلویزیون از فناوری است. هوما از چنین نقطه‌ای آغاز شد. دستگاهی که برای نمایش آنلاین فیلم، پخش موسیقی و مرور اخبار مناسب است.
سجادی ادامه داد: به مرور و در طی مراحل توسعه محصول، کاربردهای فراوان دیگری برای هوما پیدا شد که جای همه آنها در خانه‌ها خالی است. به این ترتیب ایده هوما از یک دستگاه پخش رسانه، به یک طرح خانگی کامل با آینده‌ای بسیار روشن تبدیل شد.
به گفته وی، هوما در حال حاضر 5 سرویس پایه شامل تماشای فیلم، موسیقی، مرور اخبار، پخش زنده و بازی را در دسترس دارد. بر این برنامه کابردی دیگر نیز برای مدیریت فایل‌ها و تماشای آفلاین و آنلاین محتوا نیز نصب شده است.
مدیرعامل این مجموعه خلاق در مقایسه هوما با نمونه‌های خارجی بیان کرد: هوما در دسته طرح‌های خانگی قرار می‌گیرد که در دنیا نمونه‌های متفاوتی دارد. به علت شرایط خاص فرهنگی و اقتصادی کشور ما، هیچ‌کدام از طرح‌های کشورهای دیگر امکان ارائه سرویس به کاربران ایرانی را ندارد. بنابر این هوما در بازار داخلی بدون رقیب خواهد بود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#هوما

#هوش مصنوعی

خبر های دیگر
news-image
پژوهشگاه‌ها در تحقیقات سلولی از جایگاه مهمی برخوردار هستند

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی در نشست مشترک با پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری ب ...


news-image
ژن درمانی نابینایی ارثی را برطرف می کند

روش ژن درمانی جدیدی در آمریکا مورد تایید مراجع پزشکی قرار گرفته


news-image
بهینه‌سازی و بازتوانیِ واحدهاي نيروگاهي صورت می‌گیرد

محققان داخلی با رویکرد بهینه‌سازی و بازتوانی واحدهای نیروگاهی، اقدام به ساخت پوسته‌های توربین بخار، به همراه پره‌های ثاب ...