راهکاری جدید برای اوقات خوش در منزل | نخبه ها
خدمات مرکز


راهکاری جدید برای اوقات خوش در منزل
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید رضا سجادی بنیان‌گذار و مدیرعامل مجموعه هوما در خصوص روند پیدایش این هوش مصنوعی به‌عنوان محصول خلاق، گفت: ایده اولیه هوما بسیار ساده‌تر از نمونه امروزی بود. در ابتدا به دستگاهی فکر می‌کردیم که بتواند عقب‌ماندگی تلویزیون به‌عنوان نقطه مشترک تمام خانه‌ها را از فناوری جبران کند.
وی توضیح داد: همه ما تلفن‌های هوشمند را می‌شناسیم و استفاده می‌کنیم. اما به تلویزیون به‌عنوان یک ابزار بسیار مفید و مؤثر در سرگرمی اعضای خانواده بی توجه هستیم. علت این امر عقب ماندن تلویزیون از فناوری است. هوما از چنین نقطه‌ای آغاز شد. دستگاهی که برای نمایش آنلاین فیلم، پخش موسیقی و مرور اخبار مناسب است.
سجادی ادامه داد: به مرور و در طی مراحل توسعه محصول، کاربردهای فراوان دیگری برای هوما پیدا شد که جای همه آنها در خانه‌ها خالی است. به این ترتیب ایده هوما از یک دستگاه پخش رسانه، به یک طرح خانگی کامل با آینده‌ای بسیار روشن تبدیل شد.
به گفته وی، هوما در حال حاضر 5 سرویس پایه شامل تماشای فیلم، موسیقی، مرور اخبار، پخش زنده و بازی را در دسترس دارد. بر این برنامه کابردی دیگر نیز برای مدیریت فایل‌ها و تماشای آفلاین و آنلاین محتوا نیز نصب شده است.
مدیرعامل این مجموعه خلاق در مقایسه هوما با نمونه‌های خارجی بیان کرد: هوما در دسته طرح‌های خانگی قرار می‌گیرد که در دنیا نمونه‌های متفاوتی دارد. به علت شرایط خاص فرهنگی و اقتصادی کشور ما، هیچ‌کدام از طرح‌های کشورهای دیگر امکان ارائه سرویس به کاربران ایرانی را ندارد. بنابر این هوما در بازار داخلی بدون رقیب خواهد بود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#هوما

#هوش مصنوعی

خبر های دیگر
news-image
«سرآمد» چهل و پنجم منتشر شد

چهل و پنجمین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی و تحلیلی «سرآمد» با نگاهی به تاثیر اوضاع فعلی اقتصاد بر اکوسیستم استارتاپی ...


news-image
دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران برگزار می شود

دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران با محوریت سرطان در تاریخ 23 تا 25 دی 96


news-image
با نقش آفرینی بخش خصوصی تهران به شهر نوآوری بدل می شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: مساعد ساختن محیط مساعد کسب و کار مهم ترین لازمه کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی ...