ترویج‌دهندگان فناوری نانو توان علمی خود را افزایش‌ می‌دهند | نخبه ها
خدمات مرکز


ترویج‌دهندگان فناوری نانو توان علمی خود را افزایش‌ می‌دهند
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد آموزش فناوری نانو ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور میزبان بیش از 100 نهاد ترویجی فعال در حوزه فناوری نانو خواهند بود. سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور میزبان هفتمین دوره توان‌افزایی مروجان فناوری نانو است. این دوره از سوم تا پنجم بهمن‌ماه 97 با حضور نهادهای ترویجی ‌نانو برگزار می‌شود.
شبکه نهادهای ترویجی نانو شامل گروه‌های دانشجویی، شرکت‌های آموزشی و همچنین سایر موسسات، نهادها و سازمان‌ها است که به دنبال آموزش و ترویج فناوری نانو در سطح دانشجویان، محققان و عموم مردم هستند. این نهادها می‌توانند در صورت عمل به مفاد آیین‌نامه‌های تعریف‌شده در ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی از مزایای مالی و اعتباری بهره‌مند شوند.
در حال حاضر بیش از 220 نهاد ترویجی نانو دارای مجوز در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند. شبکه نهادهای ترویجی نانو یکی از بخش‌های بنیاد آموزش فناوری نانو، مسئول ترویج و آموزش دانشجویی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی است.
در این برنامه 130 نفر از 101 نهاد ترویجی فعال ثبت‌نام کرده‌اند. در میان نهادهای ترویجی شرکت‌کننده، 76 گروه‌ دانشجویی، 10 شرکت آموزشی و 15 نهاد دانشگاهی حضور دارند. 10 درصد از شرکت‌کنندگان از شهر تهران و سایر شرکت‌کنندگان به نمایندگی از سایر شهرهای ایران در این مراسم حضور خواهند داشت.
 

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#توان علمی

#فناوری نانو

#مروجان 

خبر های دیگر
news-image
اهدای دست مصنوعی چاپ سه بعدی

پسر 10 ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده بود، برای کریسمس یک دست مصنوعی خواهد داشت


news-image
ترکیب جدیدی برای مبارزه با باکتری‌های مقاوم

پژوهشگران آمریکایی، با الهام از یک مولکول، ترکیب جدیدی ابداع کرده‌اند که شاید بتواند با باکتری‌هایی که در برابر دارو مقا ...


news-image
گرانولابار و موسلی توت سوییت

ستاره ملیسا معتمدی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با افتخار اختراع خود را با عنوان گرانولابار و موسلی توت سوییت به ثبت رساند.