شناوری از جنس خوراکی ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


شناوری از جنس خوراکی ساخته شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ بر اساس این گزارش؛ فرض کنید وسط دریا در حال قایق‌سواری یا لذت بردن از سرعت‌بالای جت اسکی هستید که هوس یک نوشیدنی یا میان وعده به سرتان می‌زند، اگر در دبی باشید، نیازی نیست به ساحل برگردید، چون در میان دریا می‌توانید به سوپرمارکت بروید، دبی همیشه می‌خواهد شهر اولین‌ها باشد، به همین دلیل هم این بار اولین سوپرمارکت دریایی در این منطقه معرفی‌شده است.
بر اساس این گزارش؛ نخستین سوپرمارکت شناور دنیا؛ که باهدف ارائه‌ی خدمات فروش در دریا ساخته‌شده است، کاری از شرکت معروف ماجد الفطیم‎ است، این شناور قادر به فروش چیزی در حدود ۳۰۰ خوراکی به افرادی است که با قایق یا جت اسکی مشغول تفریح یا ماهیگیری هستند. 
همچنین به منظور بهره مندی از این شناور حتی نیازی به پیاده شدن هم نیست، فقط به پنجره‌ی شناور نزدیک شوید و سفارش خود را بگیرید، به همین سادگی. 
از سوی دیگر حتی اگر فرد فاصله زیادی با شناور دارد؛ یا برنامه‌ی خاصی وجود دارد که نیاز به حضور شناور است، فرد می‌تواند با آن‌ها تماس بگیرد یا از طریق اپلیکیشنی سفارش خود را ثبت کند. 
مدیرعامل ماجد الفطیم‎، هانی ویس درباره این پروژه‌ی مبتکرانه گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که به مشتریان خود نه تنها در ساحل بلکه در هرجایی و همیشه می‌توانیم خدمات دهیم.»
وی از این که این خدمت مبتکرانه مشتری خواهد داشت مطمئن است. در ساخت این شناور به محیط‌زیست هم توجه شده است. موتور آن با باتری‌های قابل شارژ کار می‌کنند، به علاوه یک مکنده دارد که خرده زباله‌های رهاشده در دریا را در مخزنی جمع می‌کند تا در محل مناسب تخلیه شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#سوپرمارکت شناور

#شناور خوراکی

خبر های دیگر
news-image
بزاق دهان نشانه هایی از فرسودگی شغلی می دهد

تستی جدید با کمک بررسی بزاق دهان فرد نشان می دهد او دچار فرسودگی شغلی است یا خیر.


news-image
دو ماهواره مجهز به لیزر به قمر ارسال می‌شوند

محققان در نظر دارند، به‌منظور بررسی فعالیت‌های قسمت همیشه تاریک ماه که ما


news-image
14 شتابدهنده توسعه کسب و کارهای نوپا را حمایت می‌کند

14 شتابدهنده و مرکز حامی توسعه کسب و کار در فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا حضور دارند.