سرمایه‌گذاری در حوزه پزشکی مسیر پیشرفت کشور را هموار می‌کند | نخبه ها
خدمات مرکز


سرمایه‌گذاری در حوزه پزشکی مسیر پیشرفت کشور را هموار می‌کند
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وبا حضور معاون اول رییس جمهوری و سرپرست وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: رویکرد تازه‌ای در کشور پایه‌گذاری شده است که به اقتصادی بر پایه نیروی انسانی می‌پردازد. باید به این موضوع برسیم که بچه‌های ما بزرگ‌ترین سرمایه کشور هستند. چیزی که می‌تواند خلق ثروت کند منابع زیرزمینی نیست بلکه فرزندان این سرزمین هستند.
به گفته وی، اتفاقات فوق‌العاده‌ای در حوزه پزشکی رخ‌داده است. چراکه این حوزه به‌قدری انعطاف‌پذیر است که پیاده کردن تمام سیاست‌ها با همراهی این حوزه مواجه شده است. تجربه فعالیت 5 سال گذشته نشان داده است در حوزه سلول بنیادی و تجهیزات پزشکی و غیره هرکجا هزار تومان سرمایه‌گذاری شده، به‌زودی 20 برابر بازگشت داشته است.
ستاری با تاکید بر این‌که از حوزه پزشکی پول‌ساز تر و ایجادکننده ارزش‌افزوده بالاتر در ایران وجود ندارد، گفت: در حوزه پزشکی حتی از حوزه ICT نیز بازخورد بیشتری دریافت کرده‌ایم و رشد شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها را همواره می‌بینیم. برای مثال سال گذشته برنامه‌ای راه‌اندازی شد که در آن حدود 60 دارو و 8 واکسن در حوزه دام و طیور دیده شده است.
وی با اشاره به این‌که این حوزه برای هرنوع سرمایه‌گذاری به‌خصوص بخش خصوصی مناسب است، توضیح داد: انواع شتاب‌دهنده ها در حوزه بیوتکنولوژی از سال گذشته فعالیت خود را در شهرهای مختلف کشور مانند تهران، شیراز، تبریز و ارومیه آغاز کرده‌اند. تحقیقات این حوزه به قدری به بازار نزدیک است که بسیار نمونه‌ها و شرکت‌های موفق ایجاد شده است. در نتیجه سرمایه‌گذاری در حوزه پزشکی را اقتصادی‌تر می‌کند.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری  ریاست جمهوری

#حوزه پزشکی 

#حوزه پزشکی

خبر های دیگر
news-image
جایگاه صنایع و فناوری‌های دریایی نیازمند توجه است

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی گفت؛ لزوم توجه بیشتر به اهمیت و جایگاه دریا و صنایع مرتبط ب ...


news-image
تشریح الگوی ماموریت متوازن ستادهای توسعه فناوری

الگوی ماموریت متوازن ستادهای توسعه فناوری در جلسه مدیران ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی تشریح شد.


news-image
نوروپاتی دیابتی با لیزر

با تلاش محققان در بخش لیزر، درد نوروپاتی دیابتی به‌وسیله لیزرهای کم‌توان یا سرد، با ایجاد یکسری فعل‌وانفعالات فتوشیمیا ...